Inter tvrdo narazil, Škriniar zápas nedohral: Bayern je jedno z najlepších mužstiev v Európe

Milan Škriniar a Sadio Mané v súbojiMilan Škriniar a Sadio Mané v súboji Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Stredajší šláger C-skupiny zvládol lepšie Bayern Mníchov, ktorý na pôde Interu Miláno triumfoval 2:0.

Hostia boli v úvodnej polovici nebezpečnejší, v 25. minúte otvoril skóre Leroy Sane. Nemecký majster si poistil víťazstvo v 66. minúte po vlastnom góle Danila D'Ambrosia.

"Potrebovali sme byť perfektní, pretože sme narazili na jedno z najlepších mužstiev v Európe, ale neboli sme. Robili sme chyby v obrane a museli sme byť lepší pri čítaní hry, keď mali loptu hráči ako Sané a Coman," povedal tréner Simone Inzaghi pre portál gazzetta.it.

Zamyslený tréner Interu Simone Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za domácich 71 minút, potom ho nahradil Stefan de Vrij.

Víťazstvo sme si zaslúžili

Trénera Bayernu Juliana Nagelsmanna vydarený štart potešil: "S výkonom som spokojný. Celých 90 minút sme mali dobrú intenzitu.

Tréner Bayernu Julian Nagelsmann Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

V oboch polčasoch sme mali desaťminútové obdobie, keď sme dali súperovi priestor, čo ma znepokojilo, ale celkovo sme si víťazstvo absolútne zaslúžili. Dôležité bolo začať s tromi bodmi."

Teším sa na Lewandowského

Nemecký kormidelník po zápase myslel už aj na budúcotýždňovú konfrontáciu, návrat Lewandowského do Allianz arény bude jednou z najsledovanejších futbalových udalostí tohto roka: "Teším sa na to. Nie až tak, keďže viem, že bude hrať proti nám, pretože je veľmi nebezpečný pred bránkou.

Ale ako človek je skvelý a budem rád, keď ho uvidím. Dúfam, že to tak budú ctiť aj fanúšikovia, bez ohľadu na to, ako to bolo s jeho odchodom."

Viac o téme: Bayern Mníchov Inter Miláno Milan Škriniar Julian Nagelsmann Simone Inzaghi