Môže sa stať najmladšou svetovou jednotkou: Alcaraz dosiahol ďalší významný míľnik

Španielsky tenista Carlos Alcaraz postúpil do semifinále US OpenŠpanielsky tenista Carlos Alcaraz postúpil do semifinále US Open Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Španielsky tenista Carlos Alcaraz si vďaka postupu do semifinále US Open zaistil prvýkrát v kariére účasť na Turnaji majstrov. Už skôr sa na záverečnú akciu sezóny pre osmičku najlepších hráčov roku kvalifikoval jeho krajan Rafael Nadal, ktorý tento rok ovládol okrem iného Australian Open a Roland Garros.

Devätnásťročný Alcaraz si štart medzi elitou vybojoval v päťsetovej štvrťfinálovej dráme vo Flushing Meadows s Talianom Jannikom Sinnerom a v devätnástich rokoch je po Nadalovi najmladším hráčom, ktorý sa na Turnaj majstrov kvalifikoval. Dvadsaťdvaročný grandslamový šampión to v roku 2005 dokázal v 19 rokoch, aj keď vtedy nakoniec nehral.

V Turíne, ktorý bude Turnaj majstrov hostiť od 13. do 20. novembra, sa Alcaraz predstaví rok po tom, čo v Miláne ovládol NextGen ATP Finals. Pred ním to dokázali aj ďalší dvaja šampióni Turnaja majstrov pre hráčov do 21 rokov Stefanos Tsitsipas a Sinner.

Alcaraz v tejto sezóne získal tituly na turnajoch Masters v Miami a Madride. Celkom tento rok má už štyri trofeje, a pokiaľ ďalšiu pridá aj na newyorskom grandslame, stane sa najmladšou svetovou jednotkou v histórii. Na tenisový trón zasadne aj v prípade, že postúpi do finále a Nór Casper Ruud nie.

Viac o téme: Rafael Nadal US Open Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/ATP Tour
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy