VIDEO Ludogorec získal skalp AS Rím, prehrali aj Hanckov Feyenoord a Hamšíkov Trabzonspor

Paulo Dybala z AS Rím v zápase proti LudogorecuPaulo Dybala z AS Rím v zápase proti Ludogorecu Zdroj: SITA/AP/Anton Uzunov

RAZGRAD - Futbalisti Ludogorca Razgrad sa vo štvrtkovom zápase úvodného kola Európskej ligy postarali o prekvapenie, keď zdolali AS Rím 2:1. Víťazný gól strelil v 88. min Nonato.

Bulharský tím sa ujal vedenia v 72. min po góle Brazílčana Caulyho, no zverenci trénera Joseho Mourinha dokázali odpovedať presným zásahom striedajúceho uzbeckého útočníka Eldora Šomurodova v 86. min. O dve minúty sa však presadil ďalší brazílsky stredopoliar v drese domácich a Razgrad tak získal všetky body.

Paulo Dybala z AS Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Anton Uzunov

Nečakala sa ani prehra zástupcu I. Bundesligy Unionu Berlín, ktorý podľahol doma belgickému vicemajstrovi Royal Union Saint-Gilloise 0:1.Stade Rennes získal tri body na pôde cyperskej Larnaky zásluhou gólu v 94. minúte. O víťazný zásah na 2:1 sa postaral striedajúci obranca Lorenz Assignon. Podobným spôsobom uspelo doma aj Fenerbahce Istanbul.

Hancko a Hamšík prehrali

Slovenskí futbalisti sa vo štvrtkových zápasoch netešili zo zisku bodov. Obranca Dávid Hancko odohral v drese Feyenoordu Rotterdam celý duel, no holandský tím prehral na pôde Lazia Rím 2:4. Marek Hamšík nastúpil na druhý polčas za Trabzonspor, no turecké mužstvo prehralo v Budapešti s Ferencvárosom 2:3.

Maďarský tím dokázal zvíťaziť, hoci hral už od 16. min v oslabení po vylúčení obrancu Eldara Čiviča. Turecký majster prehrával po polčase 1:3, v závere doťahoval a mohol uhrať aspoň remízu, no gól Yaziciho v 87. min neplatil pre ofsajd, ktorý potvrdil videoasistent rozhodcu. Finalista uplynulého ročníka EKL Feyenoord prehrával v zápase už 0:4 a dvoma gólmi v závere dokázal aspoň prikrášliť výsledok.

Marek Hamšík Galéria fotiek (5) Zdroj: Profimedia

Dynamo Kyjev zdolalo 2:1 zásahom v 92. min od striedajúceho belgického útočníka Michyho Batshuayia. Londýnsky Arsenal nezaváhal na pôde FC Zürich. V St. Gallene, kam sa švajčiarsky klub presťahoval, keďže na jeho štadióne sa konal atletický míting Diamantovej ligy, zvíťazil 2:1.

Góly: 33. Oier - 29. Theate, 90.+4. Assignon

Fenerbahce Istanbul - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Malmö FF - SC Braga 0:2 (0:1)
Góly: 30. Bruno Rodrigues, 70. R. Horta (z 11 m)

1. FC Union Berlín - Royal Union Saint-Gilloise 0:1 (0:1)
Gól: 39. Lynen, ČK: 90.+6. Michel (Union)

E-skupina:

Manchester United - Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:0)
Gól: 59. Mendez (z 11 m)

Omonia Nikózia - Šeriff Tiraspoľ 0:3 (0:1)
Góly: 2. Rasheed, 55. Atiemwen (z 11 m), 76. Diop

F-skupina:

Lazio Rím - Feyenoord Rotterdam 4:2 (3:0)
Góly: 28. a 63. Vecino, 4. Luis Alberto, 15. Anderson - 69. a 88. Gimenez (prvý z 11 m)
/D. Hancko (Feyenoord) odohral celý duel/

Sturm Graz - FC Midtjylland 1:0 (1:0)
Góly: 8. Emegha, ČK: 73. Hierländer (Graz) po 2. ŽK

G-skupina:

FC Nantes - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
Góly: 32. Mohamed, 81. Guessand - 50. Moutoussamy (vlastný)

SC Freiburg - FK Karabach Agdam 2:1 (2:1)
Góly: 7. Grifo (z 11 m), 15. Dóan - 39. Vešovič

H-skupina:

Crvena zvezda Belehrad - AS Monaco 0:1 (0:0)
Gól: 74. Embolo (z 11 m)

Ferencváros Budapešť - Trabzonspor AS 3:2 (3:1)
Góly: 5. a 44. Nguen (druhý z 11 m), 29. A. Traore - 39. Gomez, 71. Bozok, ČK: 16. Čivič (Ferencváros)