VIDEO Dudov Kolín remizoval v EKL na ihrisku Nice, Bazilej v skupine Slovana zdolal Jerevan

Onrej Duda a Khephren Thuram v súbojiOnrej Duda a Khephren Thuram v súboji Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

NICE - Futbalisti 1. FC Kolín remizovali v úvode skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku OGC Nice 1:1. V drese hostí nastúpil od úvodu aj slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý striedal v 56. minúte. Duel poznačili výtržnosti a štart zápasu odložili z pôvodných 18.45 na 19.40 h.

FC Bazilej v úvode skupinovej fázy vyhrali nad FC Pjunik Jerevan 3:1. V H-skupine, ktorej súčasťou je aj slovenský klub ŠK Slovan Bratislava, im patrí prvé miesto. Slavia Praha remizovala v G-skupine na ihrisku Sivassporu 1:1. Hostia mohli v závere aj vyhrať, no Lukáš Provod nevyužil pokutový kop po červenej karte Kadera Ketu.

Hráči 1. FC Slovácko remizovali s FK Partizan Belehrad 3:3. Český tím mal od 22. minúty na ihrisku o jedného hráča viac, no napriek tomu to nedokázal pretaviť na víťazstvo. Lech Poznaň prehral na ihrisku Villarrealu 3:4, Slovák Ľubomír Šatka do zápasu nezasiahol.

Európska konferenčná liga - 1. kolo skupinovej fázy:

A-skupina:

ACF Fiorentina - RFS Riga 1:1 (0:0)
Góly: 56. Barák – 74. Ilič

Heart of Midlothian - Istanbul Basaksehir 0:4 (0:1)

Villarreal CF - Lech Poznaň 4:3 (3:1)
Góly: 32. Chukwueze, 36. a 40. Baena, 89. Coquelin – 2. Skoras, 46. Ishak (z 11m), 61. Ishak
/Ľ. Šatka (Poznaň) do zápasu nezasiahol/

FK Austria Viedeň - Hapoel Beer-Sheva 0:0

D-skupina:

1. FC Slovácko - FK Partizan Belehrad 3:3 (2:0)
Góly: 5. a 20. Kalabiška, 83. Kozák – 47. a 53. Diabaté, 62. R. Gomes, ČK: 22. Belič (Belehrad)

Sivasspor - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Góly: 27. Saba – 4. Olayinka, ČK: 90+2. Keta (Sivasspor)
/I. Schranz hral od 63. minúty/

H-skupina:

FC Bazilej - FC Pjunik Jerevan 3:1 (1:1)
 Góly: 23. Males (z 11m), 54. a 76. Burger – 27. Dašjan, ŽK: Adams, Comas – Bratkov, Miljković, Haruťunjan. Rozhodovali: Martínez Munuera - Barbero, Miguel Martínez (všetci Šp.)

Viac o téme: 1. FC Slovácko Villarreal CF 1. FC Kolín FK Partizan Belehrad Lech Poznaň Onrej Duda