Vydesil všetkých: Fanúšik sa po kolapse v Cádize zotavuje na jednotke intenzívnej starostlivosti

Zdravotníci odnášajú diváka, ktorý dostal infarktZdravotníci odnášajú diváka, ktorý dostal infarkt Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Fanúšik, ktorý skolaboval pri sobotňajšom zápase španielskej futbalovej ligy medzi Cádizom a Barcelonou, sa po zástave srdca zotavuje na jednotke intenzívnej starostlivosti. Informoval o tom klub na webe.

Jeden z priaznivcov na tribúne utrpel zástavu srdca v 81. minúte a rýchlo sa ho podarilo resuscitovať. S pomocou prispievali aj hráči, domáci brankár Ledesma šprintoval k záchranárom s defibrilátorom, záložník José Mari s nosítkami.

"Záchranári mali vlastný defibrilátor, ale Barcelona dala k dispozícii aj jej prístroj," uviedol Cádiz vo vyhlásení. "Fanúšik bol po niekoľkominútovej resuscitácii oživený a prevezený do nemocnice," dodal.

Zápas bol kvôli tomu zhruba na hodinu prerušený, Barcelona vyhrala 4:0. "Dnes bol ale futbal na poslednom mieste," uviedol útočník Ansu Fati, ktorý sa na výhre podieľal jedným gólom.

Dva góly katalánskeho celku, ktorý je v základnej skupine Ligy majstrov súperom Viktorie Plzeň, pridal poľský kanonier Robert Lewandowski a so šiestimi zásahmi v piatich stretnutiach vedie poradie strelcov La Ligy.

Viac o téme: FC Barcelona Cadiz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy