Jabeurová po prehre so Swiatekovou vtipkovala: Keď mi dá Rolexky, rada jej odpustím

Iga Swiateková a Ons Jabeurová po finále US Open 2022Iga Swiateková a Ons Jabeurová po finále US Open 2022 Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

NEW YORK - Tuniská tenistka Ons Jabeurová v sobotu na US Open prehrala 2:6 a 6:7 s Igou Swiatekovou z Poľska a nezvládla ani druhé grandslamové finále v kariére. Napriek tomu verí, že je na správnej ceste.

"Na prvý titul na okruhu WTA som si tiež musela počkať," povedala po finále reportérom. "Takže aj toto asi bude potrebovať nejaký čas. Dôležité je sa z porážok vo finále poučiť," dodala.

Jabeurová si prvé grandslamové finále zahrala tento rok vo Wimbledone, kde podľahla v troch setoch Jelene Rybakinovej z Kazachstanu. Predtým sa premiérového titulu na okruhu dočkala na tretí pokus.

"Rozhodne to nevzdám. Som presvedčená, že si zase o titul zahrám a urobím všetko pre to, aby som vyhrala," uviedla dvadsaťosemročná Tunisanka, ktorá sa v pondelok stane druhou hráčkou sveta.

Po prehre s jednotkou Swiatekovou si nič nevyčítala. "Aby som bola úprimná, urobila som maximum. Snáď som len mohla trochu lepšie podávať, to by mi celkom dosť pomohlo," povedala.

Prehru navyše niesla s humorom. "Keď som po zápase povedala, že nemám Igu rada, tak to bol samozrejme vtip. Ale keď mi dá Rolexky alebo niečo také, tak jej odpustím úplne," vyhlásila.

Viac o téme: US Open Ons Jabeurová Iga Swiateková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy