Svet oslavuje nového hrdinu: Kráľ Carlos prvý! Dvere histórie otvorené dokorán

Španielsky tenista Carlos Alcaraz triumfoval v mužskej dvojhre na US Open a získal prvý grandslamový titul v kariére. Španielsky tenista Carlos Alcaraz triumfoval v mužskej dvojhre na US Open a získal prvý grandslamový titul v kariére. Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

NEW YORK - Ohlasy svetových médií po prvom grandslamovom triumfe španielskeho tenistu Carlosa Alcaraza na US Open.

Marca: "Kráľ Carlos prvý! Alcaraz zdolal Ruuda a dostal sa na tenisový trón. Španiel vyhral svoj prvý Grand Slam a len v devätnástich rokoch je líder svetového rebríčka."

AS: "Vitajte v ére Alcaraza, šampióna a svetovej jednotky. Alcaraz zdolal Ruuda a vo veku 19 rokov vyhral svoj prvý Grand Slam. Zároveň je najmladší líder svetového rebríčka v histórii. Už predtým dosiahol významné míľniky, ale teraz dokázal niečo, čo mu už nikto nevezme. Vyhral prvý grandslamový titul a dostal sa na čelo rebríčka."

El País: "Dvere histórie otvorené dokorán a Carlos Alcaraz prekročil ich prah. Devätnásťročný Španiel oslavuje svoj prvý grandslamový titul a zároveň je najmladší líder svetového rebríčka v histórii."

BBC: "Španielsky tínedžer Carlos Alcaraz naplnil potenciál budúceho grandslamového šampióna a svetovej jednotky, keď vo finále US Open zdolal Caspera Ruuda a dosiahol oba míľniky."

The Telegraph: "Budúcnosť mužského tenisu je tu a má meno Carlos Alcaraz. Vo veku 19 rokov a 130 dní dosiahol španielsky zázrak na prvý Grand Slam a stal sa najmladším lídrom svetového rebríčka."

tennis.com: "Radostný Carlos Alcaraz zdolal vyčerpaného Caspera Ruuda, vyhral svoj prvý Grand Slam a je na čele svetového rebríčka."

Viac o téme: US Open Casper Ruud Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy