Nadal zablahoželal Alcarazovi k životnému úspechu: Krásne a motivačné slová

Španielsky tenista Carlos Alcaraz triumfoval v mužskej dvojhre na US Open a získal prvý grandslamový titul v kariére. Španielsky tenista Carlos Alcaraz triumfoval v mužskej dvojhre na US Open a získal prvý grandslamový titul v kariére. Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Španielsky tenista Carlos Alcaraz vyhral dvojhru mužov na US Open a po zisku prvého grandslamového titulu v kariére sa stane najmladšou svetovou jednotkou v histórii.

Devätnásťročný rodák z El Palmaru porazil vo finále Nóra Caspera Ruuda 6:4, 2:6, 7:6, 6:3 a nahradil na oboch trónoch Rusa Daniila Medvedeva. O štyri roky starší Ruud prehral po Roland Garros aj druhé tohtoročné grandslamové finále a v priamom súboji s Alcarazom o post lídra rebríčka ATP neuspel.

"Toto je niečo, o čom som od detstva sníval. Je to niečo, na čom som naozaj tvrdo pracoval. Ťažko teraz o všetkom hovoriť. Mám v sebe strašne veľa emócií," povedal po zápase Alcaraz a ocenil trénera Juana Carlosa Ferrera.

"Túto trofej zdvíham vďaka nemu. Keby som ho nemal, nebolo by to možné. Juan Carlos je ako môj druhý otec. Mohol trénovať veľa špičkových hráčov, ale rozhodol sa byť so mnou," doplnil španielsky tínedžer.

Gratulácia od Nadala

Nová svetová jednotka kráča v šľapajách svojho krajana Rafaela Nadala. Práve grandslamový rekordér bol jedným z prvých gratulantov. 

"Carlos, gratulujem k prvému titulu a postu svetovej jednotky. Je to vyvrcholenie tvojej prvej skvelej sezóny a som si istý, že ich bude oveľa viac!" napísal 22-násobný šampión na sociálnej sieti.

Nadal nezabudol ani na porazeného finalistu Caspera Ruuda, ktorý trénuje v Rafovej akadémii na Mallorke: "Skvelý výkon! Som na teba veľmi hrdý. Dnes to bolo ťažké, ale máš za sebou skvelý turnaj a sezónu. Len tak ďalej," dodal antukový kráľ. 

Alcaraz, ktorý vo štvrťfinále s Talianom Jannikom Sinnerom odvrátil mečbal, sa stal v 19 rokoch a 129 dňoch druhým najmladším víťazom US Open po Petovi Samprasovi (19 rokov a 15 dní).

Zároveň je tiež tridsiatym rôznym víťazom grandslamového turnaja v New Yorku v tzv. "open ére".

Viac o téme: Rafael Nadal US Open Casper Ruud Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Rafa Nadal
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy