Peter Sagan nie je vo svojej koži: Po ďalšom odstúpení prehovoril k fanúšikom

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský cyklista Peter Sagan nedokončil nedeľňajšie preteky Grand Prix v Montreale, keď odstúpil 50 kilometrov pred cieľom.

Previerku na blížiace sa MS v Austrálii ovládol slovinský fenomén Tadej Pogačar pred Belgičanom Woutom van Aertom a Talianom Andreom Bagiolim.

Sedemnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France a jazdec tímu TotalEnergies nedokončil ani piatkové podujatie v Québecu, Pre žilinského rodáka to bol posledný štart pred svetovým šampionátom vo Wollongongu. 

"Takmer tri roky po mojej poslednej účasti v Québecu a Montreale bolo príjemné byť späť. Tieto dve podujatia sa mi páčia pre ich formát mestských okruhov, fantastických fanúšikov a špičkové štartové pole.

Okrem toho, že som obe klasiky vyhral, mám pekné spomienky, najmä na ročník 2017 v Québecu, kde som dosiahol svoje sté víťazstvo v kariére. Tešil som sa na dva dni skvelej cyklistiky, ale bohužiaľ to jednoducho nebol môj víkend.

Užíval som si atmosféru a divákov, ale môj výkon nebol taký, aký by som si prial. To je súčasť pretekov, teraz sa sústredím na ďalšie podujatie," napísal slovenský cyklista na sociálnej sieti. 

Boje o dúhový dres sa uskutočnia od 18. do 25. septembra.

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Peter Sagan
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články