Nezhody v hokejovom zväze? Totálny chaos! Na rozhodnutie reaguje ďalší funkcionár

Novozvolení členovia výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) zľava Miroslav Lipovský, Branislav Semančík, Jozef Kužma, Miroslav Dráb, novozvolený prezident SZĽH Miroslav Šatan, Rudolf Hrubý, Miro Lažo a Michal HandzušNovozvolení členovia výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) zľava Miroslav Lipovský, Branislav Semančík, Jozef Kužma, Miroslav Dráb, novozvolený prezident SZĽH Miroslav Šatan, Rudolf Hrubý, Miro Lažo a Michal Handzuš Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Okolo nedávneho rozhodnutia VV SZĽH o hráčoch v KHL panuje mimoriadny chaos. Po včerajšom odstúpení Michala Handzuša z funkcie, reaguje na vzniknutú situáciu aj ďalší člen VV, Branislav Semančík.

Ten na sociálnej sieti Facebook uviedol, že Výkonný výbor SZĽH vo veci diskutoval, ale žiadne oficiálne rozhodnutie nepadlo.

"Za mňa VV SZĽH na svojom riadnom zasadnutí dňa 8. septembra 2022 za predmetnú vec určite vôbec nehlasoval. Bol som prekvapený vyhláseniami niektorých médií, že VV SZĽH rozhodol.

Áno, VV SZĽH sa zaoberal na svojom zasadnutí aj touto vážnou témou. Nakoľko dvaja vekovo najstarší a najskúsenejší členovia VV SZĽH sa z dôvodu pracovnej vyťaženosti zo zasadnutia ospravedlnili, všetci zúčastnení na zasadnutí na čele s prezidentom SZĽH Miroslavom Šatanom mali za to, že si v tak vážnej téme a vážnom rozhodnutí počkajú na najbližšie spoločné stretnutia kompletného VV SZĽH," uviedol funkcionár SZĽH. 

"Až následne najbližší VV SZĽH mal vydať spoločné stanovisko k štartu hráčov hrajúcich v KHL v drese slovenskej reprezentácie," doplnil Semančík s tým, že ten čas na rozhodnutie ešte príde a diskutovať sa o tom ešte bude. 

Podľa neho bude treba zvážiť celý dopad na kompletný slovenský hokej. "Situácia ma osobne veľmi mrzí, lebo som si myslel, že sme tu všetci spoločne pre slovenský hokej," uzavrel.

Kto môže prísť z KHL? 

Na základe rozhodnutia VV SZĽH môžu byť do slovenského národného tímu povolaní ôsmi hráči z Ruska, ktorí tam momentálne pôsobia.

Bronzoví medailisti zo ZOH v Pekingu - brankár Patrik Rybár (Spartak Moskva), obranca Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk) a útočník Michal Krištof (Admiral Vladivostok).

Okrem nich aj brankári Adam Húska (Torpedo Nižnij Novgorod) a Július Hudáček (Barys Nur-Sultan Astana), bek Christián Jaroš (Avangard Omsk) a útočníci Samuel Buček (Neftechimik Nižnekamsk), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec).

Viac o téme: KHL VV SZĽH Branislav Semančík
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Facebook/Branislav Semančík
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy