VIDEO AC Miláno si doma poradil s Dinamom Záhreb, Šachtar Doneck remizoval so Celticom

Hráč AC Miláno Olivier Giroud (druhý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu svojho tímuHráč AC Miláno Olivier Giroud (druhý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu svojho tímu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v stredajšom dueli E-skupiny Ligy majstrov nad Dinamom Záhreb 3:1 a so štyrmi bodmi sú na čele neúplnej tabuľky. V F-skupine remizoval Šachtar Doneck so Celticom Glasgow 1:1.

Milánčanov poslal na San Sire do vedenia Olivier Giroud, ktorý v 45. minúte premenil pokutový kop nariadený za faul na Rafaela Leaa. Krátko po zmene strán zvýšil náskok úradujúceho talianskeho šampióna Alexis Saelemaekers, keď hlavou zužitkoval center Leaa. V 56. minúte znížil Mislav Oršič, ktorý pred týždňom rozhodol o nečakanom víťazstve Dinama nad londýnskou Chelsea. V 77. minúte však spečatil triumf AC Tommaso Pobega.

Šachtar Doneck na štadióne poľskej Legie Varšava prehrával so Celticom od 10. minúty, keď si dal vlastný gól Anton Bondarenko. V 29. minúte vyrovnal Michajlo Mudryk. Šachtar je so štyrmi bodmi lídrom neúplnej tabuľky, v úvodnom vystúpení uspel na štadióne Lipska 4:1