VIDEO Messi prekonal Ronalda a ďalšie rekordy: Toto sa nepodarilo ešte žiadnemu hráčovi v histórii!

Kylian Mbappé a Lionel Messi oslavujú gól PSGKylian Mbappé a Lionel Messi oslavujú gól PSG Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

BERLÍN - Argentínsky futbalista Lionel Messi v službách Paríža Saint-Germain prekonal ďalší rekord v Lige majstrov. V stredajšom súboji skóroval do siete izraelského Maccabi Haifa (3:1) a skóroval tak už proti 39 rôznym tímom v najprestížnejšej európskej súťaži. Zároveň sa stal prvým hráčom v histórii, ktorý dal gól v osemnástich sezónach LM po sebe.

Prekonal Cristiana Ronalda

Tridsaťpäťročný útočník sa osamostatnil na čele historických tabuliek pred svojím rivalom Cristianom Ronaldom, ktorý zaznamenal presný zásah proti 38 rôznym tímom. Súčasný klub portugalského krídelník Manchester United v prebiehajúcej sezóne účinkuje iba v Európskej lige.

Lionel Messi sa usmieva Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

PSG to nemal jednoduché

V Haife to však nemalo PSG jednoduché a domáci tím veľkého favorita potrápil. Po vyrovnanom úvodnom priebehu udrel v 24. minúte, keď sa po presnom centri z pravej strany presadil Tjaronn Chery.

Hostia s kompletným útočným záprahom Messi, Kylian Mbappé a Neymar zapli na vyššie obrátky a ešte pred prestávkou vyrovnali. Po Mbappého zrazenom centri upratal loptu do siete Messi a v druhom polčase otočili skóre Mbappé a Neymar. Domáci však nestále hrozili a nebezpečný bol hlavne surinamský reprezentant Chery.

Trio Messi, Neymar, Mbappé vyhráva zápasy

"Musíme sa zlepšiť. Musíme ďalej pracovať. Snažíme sa, ale musí sa to odzrkadľovať aj v našej hre a na výsledkoch, pretože po medzinárodnej prestávke a MS sa môžu veci rýchlo obrátiť," povedal pre uefa.com Mbappé.

PSG je vďaka gólom svojho hviezdneho "trojzubca" na čele H-skupiny o skóre pred Benficou, ktorá vyhral v Turíne 2:1. "Fakt, že my traja vieme rozhodnúť zápasy, je naša výhoda. Dúfam, že všetci traja budeme pokračovať v strieľaní gólov, pretože to nám vyhráva zápasy," dodal Mbappé.

Viac o téme: Lionel Messi PSG Maccabi Haifa Kylian Mbappé