Zlomený stavec aj rebrá: Fanúšik Frankfurtu pri pyro vojne bojujúcich táborov utrpel vážne zranenia

Zápas Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt poznačili výtržnosti fanúšikovZápas Olympique Marseille - Eintracht Frankfurt poznačili výtržnosti fanúšikov Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MARSEILLE - Fanúšik Eintrachtu Frankfurt utrpel vážne zranenia pri výtržnostiach divákov na utorňajšom zápase futbalovej Ligy majstrov v Marseille.

Po zásahu pyrotechnikou, ktorou na seba útočili tábory priaznivcov oboch tímov, spadol zo schodov. Podľa agentúry SID si poranil krk a stratil veľa krvi. K tomu utrpel zlomeninu krčného stavca a troch rebier. Je hospitalizovaný. Či bude musieť so zlomeným stavcom na operáciu, lekári ešte len rozhodnú.

"Jeho stav je stabilizovaný, je mimo ohrozenia života," uviedol šéf Eintrachtu Philipp Reschke. "Bol to výnimočný stav a možno ešte niečo horšie. Je zvláštne, s akou mierou agresivity a nenávisti sme sa stretli," povedal Resche po zápase, v ktorom Frankfurt zvíťazil 1:0 a vybojoval svoju prvú výhru v Lige majstrov v histórii.

"Agresorov bolo určite veľa na oboch stranách, ale povedal by som, že domácich bolo podstatne viac. To nie je ospravedlnenie a nemá to hájiť nikoho, kto sa správal rovnako," povedal.

Francúzska polícia dnes uviedla, že pri stretoch bolo zranených sedemnásť jej členov a dvaja nemeckí fanúšikovia. Jedenásť policajtov utrpelo ľahké zranenia, zadržaných bolo sedemnásť osôb.

Zápas bude mať podľa očakávania dohru u disciplinárnej komisie UEFA. Vyšetrovať bude výtržnosti v hľadisku aj možné rasistické správanie fanúšikov Eintrachtu.

Viac o téme: Olympique Marseille Eintracht Frankfurt
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy