VIDEO Česko je úspešná továreň na tenisové talenty: Tínedžerka dosiahla životný úspech

Linda FruhvirtováLinda Fruhvirtová Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

CHENNAI - Sedemnásťročná česká tenistka Linda Fruhvirtová si v indickom Chennai prvýkrát na okruhu WTA zahrá o titul. V semifinále porazila 5:7, 6:2 a 6:4 Nadiu Podoroskú z Argentíny.

Fruhvirtová premiérové semifinále zvládla aj napriek zdravotným ťažkostiam, kvôli ktorým sa nechala dvakrát ošetriť. Prvýkrát za stavu 2:5 v prvej sade, keď sa jej síce podarilo vyrovnať, ale set získala Podoroská.

V druhom sete mala navrch Fruhvirtová, ale vstup do rozhodujúcej sady jej nevyšiel. Za stavu 2:3 si nechala oviazať nohu a predvlaňajšia semifinalistka Roland Garros Podoroská sa ujala vedenia 4:2. Mladá Češka ale štyrmi bodmi za sebou skóre otočila.

Dvadsaťpäťročná Argentínčanka síce za stavu 4:5 pri vlastnom servise odvrátila tri mečbaly a dostala sa z 0:40 na výhodu, Fruhvirtovú už ale nezastavila. Rodáčka z Prahy si vypracovala štvrtý mečbal a ten využila.

Jej finálovou súperkou bude tretia nasadená Poľka Magda Linetteová, jej semifinálová súperka Katie Swanová z Veľkej Británie vzájomný súboj skrečovala.