VIDEO Športová pohroma na MS v cyklistike: Útočil na medailu, ale prišla strašná smola!

Ethan HayterEthan Hayter Zdroj: Profimedia

WOLLONGONG - Nórsky cyklista Tobias Foss sa stal prekvapujúcim majstrom sveta v časovke na šampionáte v austrálskom Wollongongu.

Dvadsaťpäťročný špecialista dosiahol na 34,2 km dlhej trase čas 40:02,78 minút a o 2,95 sekundy zdolal Švajčiara Stefana Künga. Bronz si vybojoval Belgičan Remco Evenepoel so stratou 9,16 s. Slováci v časovke neštartovali.

Veľkú smolu mal Američan Magnus Sheffield, ktorý mal dobré medzičasy, no potom spadol. Ešte väčšiu Ethan Hayter, dvadsaťštyriročnému Britovi spadla reťaz a obsadil štvrté miesto s mankom 39,95 sekundy. Ak by nemusel meniť bicykel, mohol útočiť na cenné kovy.

Časovku mal dobre rozbehnutú aj dvojnásobný obhajca zlata Filippo Ganna, taliansky špecialista však strácal už na druhom stúpaní a finišoval až siedmy. Tesne pred ním skončil dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar zo Slovinska. Francúz Remi Cavagna bol až jedenásty.

Viac o téme: MS v cyklistike Ethan Hayter