VIDEO Lobotkovci v šlágri získali cenný skalp AC Miláno, vlastný gól Škriniara pri prehre Interu

Stanislav Lobotka a Alexis SaelemaekersStanislav Lobotka a Alexis Saelemaekers Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

UDINE - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v šlágri 7. kole talianskej Serie A na pôde AC Miláno 2:1. O zisku cenného skalpu úradujúceho majstra rozhodol v 78. minúte Giovanni Simeone. Neapol sa so 17 bodmi vrátil na čelo tabuľky o skóre pred Atalantu Bergamo.

Vlastný gól Škriniara

Hráči Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom prehrali na štadióne Udinese 1:3. Hostia sa rýchlo ujali vedenia zásluhou Nicola Barellu, no v 23. minúte si dal Škriniar vlastný gól po centrovanej lopte do šestnástky.

Hlavičkujúci Roberto Pereyra pred Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Andrea Bressanutti/Lapresse

O triumfe Udinese rozhodol v 85. minúte hlavou Slovinec Jaka Bijol. V nadstavenom čase ešte pridal poistku striedajúci Tolgay Arslan.

Skrat Di Maríu a senzačná prehra Juventusu

O prekvapenie sa postarala Monza, ktorá zdolala Juventus Turín 1:0 a pripravila favoritovi prvú prehru v sezóne. O zisku troch bodov pre nováčika súťaže rozhodol v 74. minúte dánsky útočník Christian Gytkjaer. Hostia dohrávali od 40. minúty bez vylúčeného Argentínčana Ángela di Maríu. Cremonese podľahlo Laziu Rím 0:4, prvé dva góly hostí vsietil kanonier Ciro Immobile.

Mourinho skončil na tribúne

AS Rím prehral s Atalantou Bergamo 0:1, trénera domácich Joseho Mourinha vykázali v 57. minúte na tribúnu. Atalanta sa so 17 bodmi dostala na čelo neúplnej tabuľky.