VIDEO Návrat mu nevyšiel: Márquez po havárii s úradujúcim šampiónom skončil už v prvom kole!

Marc MárquezMarc Márquez Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

ALCANIZ - Taliansky pretekár Enea Bastianini z tímu Gresini Racing zvíťazil na Veľkej cene Aragónska, pätnástom podujatí seriálu MotoGP. Na druhom mieste prišiel do cieľa víťaz kvalifikácie Talian Francesco Bagnaia na Ducati, tretí skončil Španiel Aleix Espargaro na Aprilii.

Pre úradujúceho majstra sveta Fabia Quartarara sa preteky skončili po havárii už v prvom kole. Na kolíziu s ním doplatil aj Marc Márquez, ktorý sa do seriálu vrátil po zranení po 112 dňoch absencie.

Quartararo však zostal na čele priebežného poradia. Pred Talianom Bagnaiom má 10-bodový náskok. Ten finišoval na 11. mieste, čím sa jeho víťazná séria zastavila na čísle päť.

Do konca svetového šampionátu ostáva ešte päť podujatí, nasledujúce je na programe 25. septembra v Japonsku.

Veľká cena Aragónska (23 kôl, 1. kolo: 5,078 km, celkovo: 116,8 km): 1. Enea Bastianini (Tal./Team Gresini Racing MotoGP) 41:35,462 min., 2. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati Lenovo Team) +0,042 s, 3. Aleix Espargaro (Šp./Aprilia Racing) +6,139, 4. Brad Binder (JAR/Red Bull KTM Factory Racing) +6,379, 5. Jack Miller (Aus./Ducati Lenovo Team) +6,964

Priebežné poradie (po 15 z 20 pretekov): 1. Fabio Quartararo (Fr./Monster Energy Yamaha MotoGP) 211 bodov, 2. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati Lenovo Team) 201, 3. Aleix Espargaro (Šp./Aprilia Racing) 194, 4. Enea Bastianini (Tal./Gresini Racing MotoGP) 163, 5. Jack Miller (Aus./Ducati Lenovo Team) 134

Vložte svoju otázku:

Viac o téme: Marc Márquez Fabio Quartararo Enea Bastianini Ducati Gresini Racing Francesco Begnaia