Oktagon po výnimočnom gala odhalil ďalšie novinky: Boráros späť, Ryšavý pred zápasom mimo Oktagonu

Karol RyšavýKarol Ryšavý Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Oktagon MMA má za sebou ďalší výnimočný turnaj, ktorý prebehol počas poslednej soboty v Brne. Okolo 8-tisíc fanúšikov si vychutnalo v závere turnaja titulový súboj Alexa Lohorého s obhajcom Patrikom Kinclom.

Už po prvom kole bolo každému v aréne jasné, že Patrik Kincl svoj opasok obháji a navyše spôsobom, ktorý ohúril fanúšikov po celom Česko-Slovensku.

Kincl v priebehu prvého kola trafil súpera presným high-kickom, po ktorom prišli ďalšie dva presne mierené údery. Šampión by sa mal v budúcom zápase predstaviť s Karlosom Vémolom, ktorý ihneď po zápase doslova nabehol do klietky, aby Patrika vyprovokoval.

"Ten pás máš len do konca roku," konštatoval Vémola, ktorý naznačil, že nás súboj Vémola vs Kincl môže čakať ešte v rámci roka 2022. Ondřej Novotný na pozápasovej tlačovke neskôr potvrdil, že vtrhnutie Karlosa do klietky nebolo plánované a dokonca ani očakávané od Vémolu zo strany organizácie.

"Nevidel som, že Karlos preskočil to pletivo. Je to teraz vec, ku ktorej sa budeme vracať a o ktorej sa budeme baviť. A vo finále z toho samozrejme bude benefitovať aj Patrik a tak ďalej," konštatoval spolumajiteľ Oktagon MMA.

V ostatných dueloch si po perfektnom výkone poradil Karol Ryšavý s Františkom Fodorom v prvom kole, doslova pár sekúnd pred koncom päťminútovky. Ďalší súboj ho bude čakať, ako už oznámila organizácia Fabriq MMA na prvom gala nového projektu 5.11.2022 proti Mateuszovi Legierskemu v Trnave, v zápase, ktorý bude registrovaný v rámci Oktagon MMA. Fabriq MMA prinesie na jej prvom galavečere aj súboje vychádzajúcich hviezd amatérskej scény. 

Darilo sa aj Robovi Pukačovi, ktorý po náročnom období kariéry nepustil skúseného Tomáša Meliša prakticky k ničomu a hladko triumfoval na body. Winning Group Aréna v Brne si vychutnala aj súboj domáceho Radka Roušala s Marekom Bartlom, ktorí sa proti sebe postavili v pravidlách Underground.

Po tvrdej prestrelke napokon zvíťazil šampión organizácie DFN Roušal. V súboji dvoch amatérskych borcov, sa do prvého boja postavil Nathan Dzaba a Adam Raiter. Po slušnom výkone z oboch strán napokon triumfoval Adam Raiter, ktorý sa stal zároveň víťazom projektu "Kdo přežije" z dielne Oktagon MMA. 

Atraktívne novinky

Organizácia v rámci galavečera odhalila aj atraktívne novinky, v ktorých nechýbal súboj Piráta Krištofiča proti Zdeňkovi Polívkovi, ktorý sa bude konať vo Frankfurte na Oktagon 36 už 15.10.2022. Okrem tohto zápasu organizácia potvrdila, že v rámci apríla sa bude konať turnaj aj na Slovensku, konkrétne v Bratislave.

Pre fanúšikov tradičných bojovníkov organizácie zaznela aj informácia, ktorá sa týka Gábora Borárosa. Bojovník ktorý nemohol nastúpiť v Brne kvôli zraneniu sa predstaví na karte Oktagon 37 v Ostrave, kde bude v hlavnom zápase obhajovať titul David Kozma proti Kaikovi Britovi. Meno súpera slovenského borca zatiaľ nie je známe. 

Viac o téme: Patrik Kincl Oktagon MMA Alex Lohoré
  • Autor: © Zoznam/Robert Kmeťo
  • Instagram/oktagonmma, fabriq_mma
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy