Škriniar nechce, aby reprezentácia slúžila na oddych: Presvedčiť ľudí, aby sa vrátili na štadióny!

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar počas tlačovej konferencie na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie pred zápasmi Ligy národov (LN), na ktorej predstavili aj nové reprezentačné dresySlovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar počas tlačovej konferencie na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie pred zápasmi Ligy národov (LN), na ktorej predstavili aj nové reprezentačné dresy Zdroj: TASR/Martin Baumann

ŠAMORÍN - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar verí, že pod vedením nového trénera Francesca Calzonu mužstvo svojou hrou priláka divákov na štadióny.

Klubové veci bokom

"Klubové veci by sa mali dať bokom. Reprezentácia nie je o tom, aby sme si sem prišli oddýchnuť, ale aby sme bojovali za krajinu. Sami si uvedomujeme, že výkony, ktoré sme v uplynulých rokoch podávali, neboli vždy na vysokej úrovni. Chceme to zmeniť a presvedčiť ľudí, aby sa vrátili na štadióny," citovala oficiálna webová stránka Slovenského futbalového zväzu slová Škriniara, ktorý sa s tímom pripravuje na dvojzápas Ligy národov proti Azerbajdžanu (22. septembra v Trnave) a Bielorusku (25. septembra v Bačke Topole).

Slovenský futbalový reprezentant Milan Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Škriniar vníma pozitívne, že v nominácii je až osem hráčov z Fortuna ligy. "Chalani podávajú dobré výkony, pravidelne hrávajú a sú veľmi talentovaní. Je veľké plus, že máme na výber aj hráčov z domácej súťaže. Verím, že chalani sa ukážu v dobrom svetle."

Lobotka o pohode v Neapole aj novom koučovi

Stredopoliar Stanislav Lobotka prišiel na zraz pozitívne naladený, veď jeho klub SSC Neapol vedie tabuľku talianskej Serie A. "Po klubovej stránke je to super, sme lídrom Serie A a vedieme aj skupinu Ligy majstrov. Hráme dobrý futbal, darí sa nám, v šatni je pohoda."

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Calzonu považuje za kvalitného trénera a stratéga. "Je to Talian, ktorý si vie každého súpera naštudovať, má už niečo za sebou. Vie, že brániť sa dá aktívne aj efektívne. Pozná slabiny jednotlivých tímov a vie, čo môže na súperov platiť."

Viac o téme: Slovensko Milan Škriniar Azerbajdžan Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy