Cristiano Ronaldo otvorene o konci kariéry: Futbalová legenda oznámila svoje plány

Portugalský futbalista Cristiano RonaldoPortugalský futbalista Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

LISABON - Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty Cristiano Ronaldo ani v tridsiatich siedmich rokoch nemyslí na koniec kariéry.

Hviezdny futbalista, ktorý nechýba v portugalskej nominácii na sobotné stretnutie Ligy národov v Prahe, cíti stále motiváciu a chce hrať minimálne do majstrovstiev Európy v roku 2024. Ronaldo oznámil svoje plány počas slávnostného ceremoniálu, na ktorom prevzal cenu pre najlepšieho strelca portugalskej reprezentácie.

"O tomto som nikdy ani nesníval. Bola to dlhá cesta, ale ešte sa zďaleka nekončí. Stále mám veľké ambície," uviedol útočník Manchestru United.

Dúfam, že pár rokov ešte za tento tím budem hrať

So 117 gólmi najlepšieho strelca v histórii medzinárodných stretnutí motivuje aj potenciál portugalského výberu. "Je tu veľa veľkých talentov so skvelou budúcnosťou. Aj preto dúfam, že pár rokov ešte za tento tím budem hrať," dodal Ronaldo, ktorý by nemal chýbať na prelome novembra a decembra na svetovom šampionáte v Katare.

Cristiano Ronaldo sa raduje Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Armando Franca

Majstri Európy z roku 2016 sa predstavia v pražskom Edene proti českému výberu v sobotu od 20:45. Prvý vzájomný duel v júni vyhrali Portugalci na domácej pôde v Lisabone 2:0.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Portugalsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy