VIDEO Neskutočné sklamanie na MS v cyklistike: Katastrofa pre veľkého favorita na zlato

Preteky nezvládla holandská favoritka Annemiek van Vleutenová, ktorá mala ťažký pádPreteky nezvládla holandská favoritka Annemiek van Vleutenová, ktorá mala ťažký pád Zdroj: Profimedia

WOLLONGONG - Veľkým sklamaním a navyše zranením Annemiek van Vleutenovej sa skončilo na majstrovstvách sveta vo Wollongongu vystúpenie Holanďanov v časovke zmiešaných družstiev.

Favorizovaný tím skončil až piaty, Van Vleutenová pri páde utrpela zlomeninu lakťa. Vyhrala zostava Švajčiarska pred Talianmi a domácimi Austrálčanmi. Slovenskí cyklisti sa pretekov nezúčastnili.

Veľkí favoriti na zlato Holanďania na čele s Mathieuom van der Poelom museli ako ženskú, tak aj mužskú časť pretekov absolvovať z veľkej väčšiny iba v dvojici namiesto troch jazdcov.

Z mužského tria Holanďanov odpadol kvôli technickým problémom po pár minútach Bauke Mollema, jeho krajanky zostali iba dve skoro po štarte, keď uprostred idúca Van Vleutenová z ničoho nič spadla. Príčinou bol zrejme defekt predného kolesa.

Onedlho štyridsaťročná cyklistka, ktorá má za sebou popri mnohých úspechoch aj desivo vyzerajúci pád počas cestných pretekov na OH 2016, ktorého výsledkom bol ťažký otras mozgu a tri praskliny stavca, na zemi neveriacky sledovala odchádzajúce kolegyne.

Jej štart je ohrozený, ale nie vylúčený

Sama potom zamierila do nemocnice, kde jej bola diagnostikovaná stabilná zlomenina lakťa. Jej štart v sobotňajších pretekoch, kde má patriť k hlavným favoritkám, je ohrozený, ale nie vylúčený.

"Annemiek má dovolené s týmto typom zlomeniny jazdiť na bicykli, ale otázkou samozrejme je, ako veľmi ju to bude bolieť. Uvidíme v ďalších dňoch. Dúfame, že bude môcť štartovať, ale musí to mať zmysel," povedala reprezentačná trénerka Loes Gunnewijková.

"Moje predné koleso explodovalo a ja som spadla," uviedla Van Vleutenová na sociálnych sieťach.

Víťazka tohtoročného prvého ročníka ženskej Tour de France, olympijská víťazka časovky z Tokia a trojnásobná majsterka sveta z časovky a cestných pretekov Van Vleutenová sa práve zlomeniny po páde obávala.

"Som na ceste do nemocnice, aby som si nechala zröntgenovať pravú stranu tela. Všetko mám odreté a bojím sa hlavne, ako dopadla pravá ruka a lakeť," uviedla. 

Švajčiari, ktorých farby reprezentovali Mauro Schmid, Stefan Küng, Stefan Bissegger, Elisa Chabbeyová, Marlen Reusserová a Nicole Kollerová, predbehli Talianov na 28,2 kilometra dlhej trate len o necelé tri sekundy. Bez medaily tentoraz ostali obhajcovia titulu Nemci.

MS v miešanej štafete (28,2 km): 1. Švajčiarsko (Mauro Schmid, Stefan Küng, Stefan Bissegger, Elise Chabbeyová, Marlen Reusserová, Nicole Kollerová) 33:47,17 min., 2. Taliansko (Edoardo Affini, Matteo Sobrero, Filippo Ganna, Elisa Longová Borghiniová, Elena Cecchiniová, Vittoria Guazziniová) +2,9 s, 3. Austrália (Michael Matthews, Lucas Plapp, Luke Durbridge, Georgia Bakerová, Alexandra Manlyová, Sarah Royová) +38,4, 4. Nemecko +45,8, 5. Holandsko +51,9, 6. Dánsko +58,4

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Holandsko MS v cyklistike Annemiek van Vleutenová Mathieu van der Poel
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/UCI
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články