Obrovskú poklonu zložil Chárovi aj legendárny Jágr: Nemal som ho čím prekvapiť!

Zdeno Chára a Jaromír JágrZdeno Chára a Jaromír Jágr Zdroj: TASR - Michal Svítok

PRAHA - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára ukončil profesionálnu kariéru. Vo veku 45 rokov a po 24 sezónach v NHL sa rozlúčil ako hráč klubu Bostonu, s ktorým podpísal jednodňovú zmluvu.

Na koniec Chárovej kariéry zareagovalo množstvo jeho bývalých spoluhráčov, športových osobností a tiež česká legenda Jaromír Jágr. Ten ho v rozhovore pre iSport označil za hráča, proti ktorému sa mu hralo najťažšie.

"Bolo to dané jeho výškou, rozsahom, ale aj silou. Nemal som ho čím prekvapiť. Vždy záležalo, proti komu som nastupoval. A podľa toho som hral hokej, ktorý som potreboval. Keď proti mne hral malý hráč, snažil som sa ho obohrať silou. Keď bol pomalý a silný, tak zase rýchlosťou. Ale Cháru som nemal čím prekvapiť. Preto bolo pre mňa najťažšie hrať proti nemu,“ zložil trenčianskemu rodákovi poklonu.

Jaromír Jágr sa raduje Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Chára bol s telesnou výškou 206 cm najvyšší v histórii NHL a na dĺžku svojej hokejky i čepele musel mať výnimku. K charakteristickým znakom jeho hry patrili prehľad, dôraz, ale aj mimoriadne tvrdá strela.

Bol najkomplexnejším obrancom

"Je inšpirácia pre mladých. Keď sa ti v mladosti nedarí, málokto ti verí, tak na tom vlastne vôbec nezáleží. Je to o tom, ako sám na sebe pracuješ a čomu veríš. Bol najkomplexnejším obrancom. Ofenzívny, tvrdý, veľký, mohol sa biť. Bol zodpovedný. Navyše veľký líder," uviedol Jágr.

Slovenský bek je rekordér NHL v počte odohratých zápasov medzi obrancami - v základnej časti ich absolvoval celkovo 1680. V závere kariéry bol najstarší hráč NHL a celkovo je štvrtý najstarší hráč, ktorý kedy nastúpil v súťaži. Vo vyššom veku v nej hrali iba Gordie Howe, Chris Chelios a spomínaný Jaromír Jágr. 

Viac o téme: Jaromír Jágr Zdeno Chára
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, športky, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy