Talentovanej Češke zničil kariéru vlastný tréner: V sexe nie je nič, čo by so mnou nevyskúšal

Tereza VytlačilováTereza Vytlačilová Zdroj: Profimedia

PRAHA - Českým športom otriasa veľký škandál. Bývalá atlétka Tereza Vytlačilová sa po rokoch priznala, že od päťnástich rokov ju zneužíval muž, ktorému bezvýhradne verila - jej tréner.

Mladá atlétka pre portál bezfrazi.cz priznala, že toto "tajomstvo" tajila dlhé roky a bála sa s ním zveriť svojim najbližším. 

Mala sľubne rozbehnutú kariéru oštepárky a jej vzorom bola skvelá česká atlétka Barbora Špotáková. Všetky sny a plány však zničil jej tréner, ktorý ju niekoľko rokov zneužíval. Mladú Terezu si vyhliadol ešte ako dieťa na atletických súťažiach. 

Nevinné dotyky prerástli v sexuálne zneužívanie

Keď sa jej ujal ako tréner, jeho tlak na ňu sa neustále stupňoval. Z nevinných masáží a ľahkých dotykov sa zrazu stalo násilné obťažovanie a tréner sa časom úplne prestal ovládať.

"Musela som si s ním písať na internete, zakazoval mi školské výlety a na sústredeniach objednával spoločnú izbu s manželskou posteľou," opisuje hrozné roky teraz už dvadsaťšesťročná bývalá atlétka. 

"V sexe nie je nič, čo by so mnou nevyskúšal. Orálny, vaginálny a aj análny styk a ponižovanie," spomína Tereza, ktorá sa už vrcholovej atletike nevenuje. Podľa jej slov musela odísť z prostredia, ktoré jej pripomínalo zlé chvíle jej života. 

Po rokoch priznáva, že premýšľala aj nad samovraždou: "Vzal si moje telo, moju osobnosť. Keby som nevyhľadala odbornú pomoc, možno by som tu dnes nebola." 

Našla druhú vášeň

Po skončení v atletike našla záľubu v inom športe - futbale. Momentálne pôsobí v ženskom tíme Prague Raptors, za ktorý pravidelne nastupuje na poste obrankyne. 

"Počas tých deväťdesiatich minút sa viem radovať, zdieľam emócie s celým tímom. Po záverečnom hvizde sa to skončí, ale cítim nádej, že to bude lepšie," hovorí Tereza. Dúfa, že práve futbal jej pomôže zbaviť sa traumy, ktorú prežila ako tínedžerka. 

Tréner sa vyhol prísnemu trestu

Tréner Jaroslav K. na súde za svoje odporné činy najprv dostal šesť rokov, vo väzení ale strávil nakoniec len necelý rok. "Nepríde mi to vôbec fér vzhľadom k tomu, čo mi spravil a ako sa teraz cítim," hnevá sa Vytlačilová. 

Viac o téme: Barbora Špotáková Tereza Vytlačilová
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Facebook/Bez frází
  • Zdroj: Športky, Bez frází
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy