MS sa začínajú poriadne komplikovať: Rakúsko radšej vopred zrušilo účasť!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

VIEDEŇ - Pre nejasné predpisy týkajúce sa covidu-19 vzdalo Rakúsko účasť na majstrovstvách sveta družstiev v stolnom tenise v Číne.

Predseda zväzu Wolfgang Gotschke vysvetlil, že časť výpravy nesplní podmienky na udelenie víz týkajúce sa očkovania. Taktiež nemá informácie, čo by sa dialo v prípade nákazy členov výpravy.

"Riziko je príliš vysoké," povedal Gotschke. "Nevieme, ako by sa prípadne hráč nakazený koronavírusom vrátil z Číny. Usporiadateľ neponúka žiadne riešenie," dodal. Druhým úskalím je, že časť rakúskeho tímu nesplní podmienky ohľadom víz. "Aby ho dostali, musia mať tretiu alebo štvrtú dávku," vysvetlil športový riaditeľ zväzu Stefan Fegerl.

Šampionát bude po štyroch rokoch

Šampionát v Čcheng-te sa uskutoční od 30. septembra do 9. októbra. Zúčastnia sa ho aj obe české reprezentácie. MS budú po štyroch rokoch, pôvodne sa mali v roku 2020 konať v Kórei, ale po vypuknutí pandémie covidu boliv po niekoľkých odkladoch napokon zrušené.

Tímové majstrovstvá sveta v stolnom tenise majú byť zároveň prvým väčším športovým podujatím, ktoré sa uskutoční v Číne od februárových olympijských hier v Pekingu.

Viac o téme: Stolný tenis Rakúsko Čína Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy