VIDEO Angličania mali na dosah dokonalý obrat: Šláger s Nemeckom víťaza nespoznal

Joshua Kimmich a Declan Rice v súboji Joshua Kimmich a Declan Rice v súboji Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Anglicka v pondelňajšom stretnutí záverečného 6. kola remizovali s Nemeckom 3:3. V zápase prehrávalo o dva góly a viedlo 3:2.

Angličania už nemali šancu na záchranu v najvyššej divízii, bola to však ich posledná možnosť dosiahnuť aspoň jedno víťazstvo v tomto ročníku súťaže. Nemci už nemohli postúpiť ani zostúpiť.

V londýnskom Wembley režírovali v úvode hru hostia, nebezpečnejšie však boli domáce protiútoky. Po ubránenej štandardke sa do rýchleho brejku vydal Raheem Sterling, jeho strelu pokryl nemecký brankár Marc-André ter Stegen.

Mikrosúboj sa zopakoval aj na konci prvého polčasu a vzišiel z ďalšej kontry Angličanov, Ter Stegen aj tentoraz vychytal Sterlinga. Nemci zúročili svoju aktivitu na začiatku druhého dejstva. Harry Maguire fauloval v šesnástke Jamala Musialu, čo si hlavný rozhodca overil za pomoci VAR, nariadenú jedenástku v 52. minúte s prehľadom premenil Ilkay Gündogan presnou strelou k žrdi.

Radosť futbalistov Nemecka Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

O pätnásť minút neskôr viedlo Nemecko už o dva góly, Musiala obral pred vlastnou šestnástkou o loptu Maguira a založil rýchly protiútok, prihral Timovi Wernerovi, ten si počkal na Kaia Havertza, ktorý prekonal Nicka Popa v anglickej bránke.

Domáci však nezložili zbrane a vyrovnali v rozmedzí 72. a 75. minúty. Znížil Luke Shaw a na 2:2 upravil strelou z hranice šestnástky Mason Mount po individuálnej akcii ďalšieho striedajúceho hráča Bukaya Saku. Angličania otočili vývoj v 83. minúte. VAR posúdil zákrok Nica Schlotterbecka na Juda Bellinghama ako nedovolený a nariadenú jedenástku tvrdou ranou do horného rohu premenil kapitán Harry Kane.

Na snímke hráči Anglicka Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

Na konečných 3:3 v stretnutí odvekých rivalov stanovil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Havertz, svoj druhý gól v zápase dal z dorážky po tom, ako Pope vyrazil strelu Serga Gnabryho z veľkej diaľky iba pred seba.

6. kolo Ligy národov

A-divízia - 3. skupina:

Anglicko - Nemecko 3:3 (0:0)
Góly: 72. Shaw, 75. Mount, 83. Kane (z 11 m) - 67. a 87. Havertz, 52. Gündogan (z 11 m)

Viac o téme: Nemecko Anglicko Liga národov