Sto miliónov v lufte: Irving kvôli odmietaniu očkovania prišiel o lukratívnu zmluvu

Kyrie IrvingKyrie Irving Zdroj: SITA/AP//Rick Bowmer

NEW YORK - Basketbalista Kyrie Irving kvôli odmietnutiu očkovania proti koronavírusu prišiel o novú dlhodobú zmluvu s Brooklynom. Víťaz NBA z roku 2016 uviedol, že kontrakt by mu vyniesol vyše sto miliónov dolárov.

Irving v minulej sezóne kvôli chýbajúcemu očkovaniu prišiel o domáce zápasy Nets, než sa v marci v New Yorku uvoľnili opatrenia. Predovšetkým však podľa vlastných slov nedostal nový lukratívny kontrakt.

"Pretože som sa rozhodol nezaočkovať, prišiel som o štvorročnú zmluvu na viac ako sto miliónov dolárov," citovala Irvinga agentúra Reuters. "Buď som mohol podpísať a nechať sa očkovať, alebo sa neočkovať a žiť v neistote, že prídem o prácu," dodal.

Klub mi dal ultimátum

Tridsaťročný Irving má s Brooklynom zmluvu do konca budúceho ročníka s príjmom 36,5 milióna dolárov. Je však presvedčený, že nebyť aféry s očkovaním, podpísal by s klubom viacročný kontrakt.

"Už vlani sme to chceli mať pred štartom prípravy vyriešené. Nakoniec som sa dostal do situácie, keď mi dali ultimátum, či budem mať zmluvu, alebo či budem v tíme," uviedol olympijský víťaz a majster sveta.

Generálny manažér Nets Sean Marks sa proti jeho tvrdeniu ohradil. "Je to len o tom, že chceme ľudí, na ktorých sa možno spoľahnúť a ktorí sú zodpovední a budú tu, keď bude treba. Žiadne ultimátum, aby sa očkoval, nedostal. To je čisto osobná voľba," vyhlásil.

Viac o téme: Kyrie Irving Brooklyn Nets
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy