VIDEO České volejbalistky na MS nezvládli kľúčový boj, Čína nestratila set ani v treťom vystúpení

Oslavy volejbalistiek ČínyOslavy volejbalistiek Číny Zdroj: Profimedia

ARNHEM/GDANSK - Volejbalistky Číny zvíťazili v stredajšom zápase D-skupiny na majstrovstvách sveta nad Japonskom 3:0 a ani v treťom stretnutí na turnaji nestratil set.

Rovnako deväť bodov, no o set horšie skóre (9:1), majú druhé Brazílčanky, ktoré zdolali Kolumbiu 3:0. Oba tímy už postúpili do ďalšej fázy.

České volejbalistky nezvládli kľúčový boj

V treťom skupinovom zápase uspeli Argentínčanky na úkor Česka, ktoré zdolali 3:1 a zaznamenali prvú výhru na turnaji.

V béčku utrpela prvú prehru Dominikánska Republika, keď v dramatickom súboji podľahla Turecku 2:3 na sety. V ďalšom zápase vyhralo Thajsko nad posledným Chorvátskom 3:0.

V jedinom stredajšom stretnutí A-skupiny si domáce Holanďanky poradili s hráčkami Portorika 3:1 a majú maximum bodov.

Bez straty bodov zostávajú aj ďalšie hostiteľky podujatia Poľky, ktoré zvíťazili nad Kórejskou republikou 3:0 a vedú B-skupinu.