Majstrovský Slovan prišiel v Spišskej Novej Vsi o prvé body, Sýkorov víťazný návrat do Nitry

Adam Sýkora (Nitra) v zápase 5. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HK Dukla Ingema MichalovceAdam Sýkora (Nitra) v zápase 5. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte Michael Vandas.

Zaplnené tribúny, na ktorých bolo 3900 divákov, čakali na prvý gól až do záveru druhej časti, keď dve sekundy pred jej koncom otvoril skóre Juraj Majdan. Hostia vyrovnali v 44. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Daniel Gachulinec.

Pre majstrovských "belasých" to bola prvá prehra v sezóne. Po štyroch zápasoch majú na konte 10 bodov. Spišiaci nazbierali 6 bodov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 40. Majdan (Nellis), 65. Vandas - 45. Gachulinec (Takáč, Fominych). Rozhodovali: Žák, Stano - Junek, Ordzovenský, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3900 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Hamráček - Tkáč, Bortňák, Novák - Šuty
Slovan Bratislava: Coreau - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian - Pecararo, Minárik, Haščák - Fominych, Harris, Takáč - Lukošík, Zigo, Matoušek - Šotek, Bezák, Török

Sýkora prispel k výhre Nitry asistenciou

Hokejisti HK Nitra zdolali HK Dukla INGEMA Michalovce 3:2. V zostave už sa predstavil aj Adam Sýkora, ktorý sa vrátil z kempu New Yorku Rangers. Pri svojom návrate zaznamenal jednu asistenciu. Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný hokej bez gólov. Zápas sa zlomil v prostrednej časti hry, keď výrazne aktívnejšia Nitra strelila všetky tri góly a v záverečnej tretine tesný náskok udržala.

Na snímke zľava Martin Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

HK Nitra - HK Dukla INGEMA Michalovce 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 31. Lacka (Sýkora), 39. Varga (Švarný, Gajdoš), 40. Bodák (Krivošík, Myklucha) - 22. Buc (Glazkov, Suja), 52. Suja (Osburn, Puliš). Rozhodovali: Novák, Goga - Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2373 divákov.

Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Erkamps, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Myklucha, Holešinský - Solenský, Buncis, R. Varga - Tvrdoň, Hrnka, Molnár - Knies, A. Sýkora, Lacka - Pekarčík
Michalovce: Vošvrda - Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko - Buc, Suja, Puliš - M. Paločko, Bjalončík, Kristo - Lapšanský, Winquist, Žitný - Chalupa, Galamboš, Vašaš

Nové Zámky uspeli proti Liptákom

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 a pripísali si tretí triumf v ročníku. Hostia sa ujali vedenia už vo 4. minúte, keď sa presadil Peter Šišovský, v 10. minúte pridal druhý presný zásah Austin Farley a v piatej minúte druhého dejstva zvýšil na 3:0 Juraj Mikúš.

Čestný úspech domácich zaznamenal Peter Novajovský, no presadil sa až v 59. minúte a Liptákom tak nezostal čas na zvrat.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC MIKRON Nové Zámky 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 59. Novajovský (Djakov, Drábek) - 4. Šišovský (Barto, Knižka), 10. Farley (Jackson, Ligas), 25. Mikúš (Jackson). Rozhodovali: Smrek, Moller - Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1050 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel - Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Kapičák - Kuru, Vähätalo, Karsums - Kriška, Šmída, Handlovský - Michalík, Walega, Drábek - Kalousek, Uhrík, Haluška - Braun
HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš - Mišiak, Ondrušek, Faith - Šišovský, Barto, Klempa

Košice nepochodili ani vo Zvolene

Hokejisti Zvolena v 5. kole Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Košice 5:2 a vyhupli sa na čelo tabuľky. Hostia nezískali ani bod a sú na poslednom mieste.

Už v 2. minúte sa presadil v úniku blafákom domáci Sideroff. Na opačnej strane Novota zazvonil na žŕdke. V 10. minúte bol faulovaný v úniku Kašlík a nariadené trestné strieľanie s prehľadom premenil. Košice znížili po kombinácii na začiatku druhej tretiny Leskinenom, lenže potom nevyužili dvojminútovú presilovku piatich proti trom a pykali.

Matej Kašlík (Zvolen) a Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Sekundu pred prestávkou sa ujala prudká strela Marcineka. V tretej tretine Linet využil situáciu, keď bol brankár Trenčan otrasený po ataku a bolo 3:2, lenže Zvolenčania sa nepoddali a pridali štvrtý gól Sideroffom po presnej koncovke z kruhu a aj piaty, keď sa presadil Kašlík z predbránkového priestoru. Duel mal tak dvoch dvojgólových strelcov Sideroffa a Kašlíka.

HKM Zvolen - HC Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Sideroff, 10. Kašlík (z tr. strieľ.), 40. Marcinek (Viedenský, Stupka), 52. Sideroff (Hecl, Trenčan), 56. Kašlík (Stupka) - 22. Leskinen (Michal Chovan, Jääskeläinen), 44. Linet (Lamper, Southorn). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Frimmel, Hercog, vylúčení na 2 min: 7:4, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 2030.

Zvolen: Trenčan - Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka (do 20. min), Hraško, S. Barcík - Kašlík, Huntebrinker, Zuzin - Hecl, Langkow, Sideroff - Gropp, Šiška, Stupka - Marcinek, Viedenský, Csányi
Košice: Riečický - Ferenc, Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota - Bartánus, Campbell, Watling - Jääskeläinen, Michal Chovan, Leskinen - Lamper, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, J. Milý

Trenčín sa dočkal prvého víťazstva

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:3. Pre "vojakov" je to po štyroch prehrách prvé víťazstvo v sezóne. Víťazný gól strelil v 56. minúte útočník Marek Valach.

Pre Poprad to bola prvá prehra po troch víťazstvách. Nazbieral osem bodov a zásluhou lepšieho skóre je na priebežnom piatom mieste pred Michalovcami. Útočník domácich "kamzíkov" Tomáš Záborský prvýkrát v sezóne neskóroval.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly: 13. Yogan (Bokroš, Bubela), 36. Skokan (Záborský, Drgoň), 37. Mlynarovič (Drgoň, Meliško) - 20. Nemčík (Valach, Čacho), 30. Thelin (Valach), 31. Petráš (Čacho, Valach), 56. Valach (Pietroniro, Petráš). Rozhodovali: D. Konc st., Jobbágy - Valo, Bogdaň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1693 divákov.

Poprad: Valluš - Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár - Svitana, Paločko, Záborský - Yogan, Skokan, Bubela - Petráš, Mlynarovič, Kukuča - Valigura, Paukovček, Sokoli - Dlugoš
Trenčín: LaCouvee - Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Petrovický, Starosta, J. Chromiak - Petráš, Čacho, Valach - Jakubec, Thelin, Sloboda - Belluš, Sojčík, Hudec - Stahoň, Gaťár, Krajčovič

hlasy po zápase:

Martin Hrnčár, tréner Popradu: "Boli sme na víťaznej vlne, vedeli sme, že Trenčín sa trápi. Tomu sme podriadili všetky veci, aj prípravu. Absentoval nám väčší tlak do bránkoviska, veľa prihrávok, málo streľby. Potrebovali sme sa vyrovnať so stredným pásmom, museli sme prekonávať obranný val jednoduchosťou, prihrávkou do priestoru a správnym časovaním nahodenia pukov, aby sme tie puky získavali.

Boli tam fázy, keď to fungovalo, boli fázy, keď sme to nezvládli, pretože puky získal súper a okamžite otáčal. Hlúposť z našej strany, dva útočné fauly, ponúkneme súperovi jednu jedinú presilovku a on nám dá gól. Ak nebudeme hrať aktívne a udávať tempo, tak takéto zápasy zvládať nebudeme. My sme mužstvo, ktoré ich musí zvládať, to je jedno, s akým súperom."

Milan Bartovič, asistent trénera Trenčína: "Vedeli sme, že prichádzame na horúci ľad, Poprad hrá výborne doma. Majú skvelých útočníkov, ktorí chcú dávať góly, sú ofenzívne ladení, trošku sme tomu prispôsobili taktiku. Chceli sme sa vyvarovať faulov, čo sa nám aj podarilo. Boli sme dvakrát vylúčení, čo je v porovnaní s minulými zápasmi výborné. Počkali sme si v tretej tretine na presilovku, z ktorej sme dali víťazný gól."

Banská Bystrica zdoalal Prešov po samostatných nájazdoch

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil v piatej sérii kanadský útočník Branden Troock.

"Barani" majú po piatich odohratých zápasoch sedem bodov a priebežne sú na ôsmom mieste. Prešovu patrí s deviatimi bodmi štvrtá priečka.

HC MV Transport Prešov - HC ‘05 Banská Bystrica 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Gerlach, 57. Klíma (Turan) - 7. Výhonský (Jendek, Sojka), 26. Sojka (Výhonský, Jendek), rozh. sam. nájazd Troock. Rozhodovali: Korba, Hronský - Gegáň, Janiga, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Bača (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 1301 divákov.

Prešov: Rabčan - Turan, D. Jendroľ, Giles, Lalík, Higgins, Ballhorn, Nátny - Nauš, Šimun, Neuls - Šimek, Gerlach, Sýkora - Žilka, Girduckis, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Melcher - Vojtech
Banská Bystrica: Rahm - Björkund, Bačik, Pavlin, Holenda, Bača, Ďatelinka, Frídel - Troock, Kontos, Kabáč - Gašpar, Sukeľ, Bíreš - Urbánek, Tamáši, Šoltés - Výhonský, Sojka, Jendek

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky Adam Sýkora HK GROTTO Spišská Nová Ves