Neskutočný výkon Mareka Čiliaka! Hráčov súpera privádzal do zúfalstva

Marek Čiliak v bránke Komety BrnoMarek Čiliak v bránke Komety Brno Zdroj: Profimedia

BRNO - Na svoje najlepšie roky v drese brnenskej Komety si dnes spomenul slovenský hokejový brankár Marek Čiliak. Proti hradeckému Mountfieldu podal vynikajúci výkon a výrazne prispel k výhre 4:0.

Tridsaťdvaročný gólman potreboval k prvému čistému kontu v sezóne 52 zákrokov, čo je zrejme jeho osobný rekord.

Dvojnásobný extraligový majster s Kometou si tak podrobné osobné štatistiky nevedie, ale uznáva, že 52 zneškodnených striel by mohlo byť jeho maximom za zápas. "Asi áno, nepočítam si to. Cítil som, že ich bolo veľa. Bol som celý zápas v tempe, to mi vyhovovalo a dobre to dopadlo," povedal Čiliak novinárom.

Nevedel, kde mu hlava stojí

Slovenský gólman bol v permanencii od prvej do poslednej minúty. "Pred zápasom nás tréneri upozorňovali, že to budú strieľať zo všetkých pozícií, budú nahadzovať puky. Počítali sme s tým, veľmi mi pomohli chlapci predo mnou, ktorí nepúšťali Hradec do dorážok," poodhalil Čiliak jedno z tajomstiev dnešného úspechu.

Markantné to bolo najmä v posledných sekundách druhej tretiny, keď bola brnenská obrana v jednom ohni. "Strašne veľa striel sme zblokovali, také veci nás nakopnú a to sme potrebovali. Možno to nevyzeralo, že tam bolo vyše päťdesiat striel, ale znovu zdôrazňujem, že hráči predo mnou odviedli super prácu," podotkol brnenský brankár.

Čiliak si dnešný zápas užil. "Bol som v tempe, to je pre brankára lepšie, než aby čakal, čo na neho pôjde. Vtedy hlava nefunguje, ako má. Mal som v zápase veľa situácií, keď som nevedel, kde mi hlava stojí, ale nič za mňa neprešlo," konštatoval.

Vnútorný súboj s Dominikom Furchom

O miesto v brnenskom bránkovisku vedie Čiliak malý vnútorný súboj s Dominikom Furchom, ktorý predviedol podobne výborný výkon v Liberci, kde Brno vyhralo po nájazdoch.

"Verím, že sa budeme dopĺňať, čaká nás dlhá sezóna, pre tím je jedno, kto stojí v bránke. Hlavne, keď sa vyhráva. My spolu vychádzame dobre, ja fandím jemu a on mne, tak to má byť. Na tréningu makáme obaja naplno, takže snáď porastieme vedľa seba ďalej," dodal Čiliak.

sumáre:

České Budějovice - Olomouc 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 38. Gulaš - 51. Škůrek, 64. Ondrušek

Kometa Brno - Hradec Králové 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 26. a 54. Horký, 3. Gulaši, 30. Zaťovič

Pardubice - Sparta Praha 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. Říčka, 48. Kousal - 5. Tomášek, 32. Forman, rozh. sam. nájazd Horák

Viac o téme: Kometa Brno Hradec Králové Marek Čiliak
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy