Podvodníka a klamára v tíme neznesú: Hviezda Tour de France si môže hľadať nové pôsobisko

Na snímke kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral záverečnú 7. etapu pretekov Paríž - NiceNa snímke kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral záverečnú 7. etapu pretekov Paríž - Nice Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

RENNES - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana po kauze s použitím lieku proti bolesti a diskvalifikácii z Tour de France ukončil spoluprácu so stajňou Arkéa-Samsic.

S francúzskym tímom pritom bývalý víťaz Gira d'Italia aj Vuelty v auguste po pôvodne šiestom mieste na Tour predĺžil zmluvu do roku 2025.

Tridsaťdvaročný vrchár momentálne čaká na odvolanie na Športový arbitrážny súd kvôli dodatočnej diskvalifikácii z Tour de France. Bol jej potrestaný kvôli dvom pozitívnym testom na liek tramadol, ktorého užívanie je od roku 2019 proti lekárskym predpisom Medzinárodnej cyklistickej únie, nie je ale považované za doping. Zákaz činnosti od UCI preto nedostal.

"V budúcich sezónach už nebudem pokračovať s tímom Arkéa-samsic, ako sme predtým oznámili. Chcem mu poďakovať za tie tri roky. Mali sme veľa pretekov, niektoré sme vyhrali, niektoré prehrali. Všetky svoje skúsenosti som odovzdal a podarilo sa mi získať body, aby som tím doviedol do World Tour. Tým som splnil to, čo som sľúbil," povedal.

Aké má ďalšie pretekárske plány, neprezradil. Tento rok sa už ale v pelotóne nepredstaví. "Pre zdravotné problémy posledné preteky vynechám, takže končím sezónu," dodal víťaz Gira z roku 2014 a Vuelty 2016.

Na Tour skončil dvakrát celkovo na striebornej priečke a pred deviatimi rokmi vyhral súťaž vrchárov.

Viac o téme: Nairo Quintana Arkea-Samsic