Týždňový oddych a zrazu úplne iný Bayern: Toto je úroveň, ktorú si musíme udržať

Thomas Müller oslavuje gól BayernuThomas Müller oslavuje gól Bayernu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalistom Bayernu Mníchov týždňový oddych od zápasov I. Bundesligy prospel. Po reprezentačnej pauze sa na trávniky vrátili hladkým víťazstvom 4:0 nad Bayerom Leverkusen v piatkovom zápase 8. kola a nenadviazali na štvorzápasovú sériu bez výhry.

Prvýkrát po piatich dueloch sa trafil Sadio Mané. Jamal Musiala okrem gólu pridal aj dve asistencie a skórovali aj Leroy Sane a Thomas Müller. "Boli sme pod tlakom. Hráči sa však dokázali sústrediť sami na seba. Všetci chceme víťaziť a byť prví v tabuľke a dnes sme to ukázali," vyhlásil Musiala podľa AFP.

Hráči bavorského klubu získali pokoj na svoje kopačky proti účastníkovi Ligy majstrov už po dvoch minútach, keď Musiala poslal prízemný pas presne na nohy Sanému a ten proti slovenskému rodákovi s fínskym pasom Lukášovi Hrádeckému nezaváhal. Už do prestávky mali Bavori trojgólový náskok a po zmene strán ho ešte o gól zveľadili.

"Musíme pokračovať týmto spôsobom. Nehovorím, že už sme späť, ale toto je úroveň, ktorú si musíme udržať v ďalšom priebehu súťaže," doplnil Musiala.

Futbalisti Bayernu Mníchov oslavujú Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Tretiemu mužstvu uplynulého ročníka Leverkusenu sa nedarí. Na konte má iba päť bodov a pred víkendovými duelmi bol tretí od konca. "Chceli sme vyhrať, ale dominancia súpera bola brutálna. Bayern bol lepší po všetkých stránkach. Sme naozaj v zložitej situácii," povzdychol si stredopoliar Leverkusenu Kerem Demirbay.

Oba tímy čakajú budúci týždeň súboje v Lige majstrov. Bayern hostí Viktoriu Plzeň, Leverkusen sa predstaví v Porte.

Viac o téme: Bayern Mníchov Bayer Leverkusen