VIDEO Londýnske derby jasne v réžii vedúceho Arsenalu, Liverpool len remizoval s Brightonom

Hráči Arsenalu oslavajú gólHráči Arsenalu oslavajú gól Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu zvíťazili v sobotnom stretnutí 9. kola anglickej Premier League nad Tottenhamom 3:1. Vďaka triumfu v najstaršom londýnskom derby si upevnili vedenie v tabuľke. Druhý Manchester City zaostáva o štyri body, no má zápas k dobru.

Skóre otvoril v 20. minúte Thomas Partey – Huga Llorisa prekonal strelou do pravého horného rohu. Po polhodine hry vyrovnal z pokutového kopu Harry Kane, no hneď po prestávke poslal domácich opäť do vedenia Gabriel Jesus. Po červenej karte pre obrancu hostí Emersona Royala poistil víťazstvo Arsenalu Granit Xhaka.

Tréner hostí Antonio Conte pristúpil následne k štyrom striedaniam, na prvej prehre Tottenhamu v sezóne to však nič nezmenilo. "Gunners" nebodovali v tejto sezóne naplno len raz – na začiatku septembra prehrali na pôde Manchestru United 1:3.

V ďalšom zápase Liverpool len remizoval s Brightonom 3:3. O všetky góly hostí sa postaral Leandro Trossard – najprv zariadil vedenie 2:0 a hetrik zavŕšil v závere, keď vyrovnal na 3:3. Domáci tak zaznamenali už štvrtú remízu v sezóne, na konte majú len dve výhry a patrí im deviate miesto.

Sklamaní hráči Liverpoolu Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Peter Byrne/PA

Hostia viedli o dva góly už po 20 minútach. Vyrovnanie zariadil dvoma presnými zásahmi Roberto Firmino. Do vedenia poslal Liverpool obranca Adam Webster, od ktorého sa lopta odrazila do vlastnej brány pri rohovom kope. V 83. minúte však opäť úradoval belgický stredopoliar Trossard a brankára Alissona prekonal strelou od brvna.

Jednoznačný priebeh malo stretnutie medzi Fulhamom a Newcastlom, hostia zvíťazili 4:1 aj vďaka dvom gólom paraguajského krídelníka Miguela Almirona. Nováčik bol už od 8. minúty v početnej nevýhode, keď Nathaniel Chalobah dostal červenú kartu za podkopnutie.

Futbalista Newcastlu Miguel Almiron Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/John Walton/PA

V úplnom závere naopak rozhodla o svojom víťazstve Chelsea, ktorá vyhrala na ihrisku Crystal Palace 2:1. Štvrtý triumf v sezóne a posun na piate miesto zaistil v 90. minúte Conor Gallagher.

West Ham ukončil šnúru troch ligových zápasov bez výhry, s Wolverhamptonom si poradil 2:0 a zaznamenal druhý triumf od začiatku tohto ročníka Premier League. Domáci udržali dvojgólové vedenie napriek tlaku, ktorý "Wolves" vyvinuli najmä v záverečných dvadsiatich minútach.

Premier League - 9.kolo:

Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur 3:1 (1:1)
Góly: 20. Partey, 49. Jesus, 67. Xhaka - 31. Kane (z 11 m). ČK: 62. Royal (Tottenham)

AFC Bournemouth - FC Brentford 0:0

Crystal Palace - FC Chelsea 1:2 (1:1)
Góly: 7. Edouard - 38. Aubameyang, 90. Gallagher

FC Fulham - Newcastle United 1:4 (0:3)
Góly: 88. Reid - 33. a 58. Almiron, 11. Wilson, 43. Longstaff. ČK: 8. Chalobah (Fulham)