VIDEO Lobotkovci naďalej kraľujú Serii A, Škriniarov Inter nestačil na AS Rím

Ricardo Rodriguez a Zambo Anguissa v súbojiRicardo Rodriguez a Zambo Anguissa v súboji Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v 8. kole talianskej Serie A nad FC Turín 3:1.

Na čele tabuľky majú trojbodový náskok pred Atalantou Bergamo, ktorá odohrala o zápas menej. Neapol položil základ triumfu už v úvodnej štvrťhodine, keď sa dvakrát presadil kamerunský stredopoliar Andre-Frank Zambo Anguissa.

Inter Miláno v zostave s obrancom Milanom Škriniarom prehral v šlágri s AS Rím 1:2. Domáci sa po polhodine hry ujali vedenia zásluhou Federica Dimarca, ešte do prestávky však vyrovnal Paulo Dybala. O triumfe Rimanov rozhodol v 75. minúte Chris Smalling. Inter je v neúplnej tabuľke až siedmy so sedembodovou stratou na vedúci Neapol.

Radosť futbalistov AS Rím Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Úradujúci majster AC Miláno zvíťazil v Empoli 3:1 gólmi Fodeho-Balla Toureho a Rafaela Leaa v nadstavenom čase..