Obhajca Quartararo v Thajsku neuspel: Daždivé preteky MotoGP ovládol Oliveira

Miguel Oliveira a jeho víťazné oslavyMiguel Oliveira a jeho víťazné oslavy Zdroj: SITA/AP/Kittinun Rodsupan

BURIRAM - Portugalský motocyklový pretekár Miguel Oliveira zvíťazil na nedeľnej VC Thajska seriálu MotoGP. Jazdec KTM predstihol v daždivých pretekoch dvojicu na Ducati - druhý skončil s mankom 0,730 sekundy Austrálčan Jack Miller a pódium doplnil Francesco Bagnaia z Talianska (+1,968).

Preteky sa začali v dôsledku silného dažďa s takmer hodinovým oneskorením a vôbec nevyšli lídrovi celkového poradia Fabiovi Quartararovi. Francúz skončil na sedemnástom mieste po slabom štarte, výkone a niekoľkých chybách v náročných podmienkach. Bagnaia naňho tak stráca tri preteky pred koncom sezóny len dva body, pričom prvá päťka je v rozmedzí štyridsiatich.

Jack Miller a Miguel Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Kittinun Rodsupan

Oliveira bojoval na okruhu Čang o vedenie s Millerom a definitívne sa ho ujal v štrnástom kole. Zaznamenal tak druhý triumf v tejto sezóne - v jej úvode vyhral v podobných podmienkach VC Indonézie. Austrálčan musel odrážať aj útok Bagnaiu, no druhé miesto nakoniec udržal.

Quartararo bojuje o obhajobu titulu, pre jeho talianskeho súpera by bol celkový triumf v najvyššej triede premiérový. V hre o titul je aj Miller, ktorého najlepším umiestnením v celkovom hodnotení MotoGP je doposiaľ vlaňajšie štvrté miesto.

Jack Miller, Miguel Oliveira Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Kittinun Rodsupan

Výsledky VC Thajska MotoGP (25 kôl, 1 kolo: 4,554 m, spolu: 113,9 km): 1. Miguel Oliveira (Portug./KTM) 41:44,503 min, 2. Jack Miller (Aus./Ducati) +0,730 s, 3. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) +1,968, 4. Johann Zarco (Fr./Ducati) +2,490, 5. Marc Marquez (Šp./Honda) +2,958, 6. Enea Bastianini (Tal./Ducati) +13,257

Priebežné poradie: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 219 b, 2. Bagnaia 217, 3. Aleix Espargaro (Šp./Aprilia) 199, 4. Bastianini 180, 5. Miller 179, 6. Brad Binder (JAR/Yamaha) 154

Viac o téme: Miguel Oliveira Veľká cena Thajska