VIDEO Geniálny Messi natiahol famóznu sériu: Najlepší výkon sezóny priniesol Nice krutú prehru

Lionel Messi sa teší z góluLionel Messi sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain ostávajú bez prehry aj po deviatom kole francúzskej Ligue 1. Vďaka gólu striedajúceho Kyliana Mbappeho z 83. minúty zdolali Nice 2:1. Lionel Messi nadviazal na svoju formu z prípravných zápasov v drese Argentíny a skóroval v piatom stretnutí za sebou.

V 28. minúte vsietil 60. gól z priameho kopu a zároveň prvý v drese PSG. Strelecky sa mu darilo už pred septembrovým asociačným termínom, keď skóroval v dueli skupinovej fázy Ligy majstrov na pôde Maccabi Haifa (3:1) a v domácej súťaži zariadil víťazstvo 1:0 na pôde Lyonu.

V najcennejšom drese dal po dva góly Hondurasu a Jamajke pri výhrach 3:0. V druhom prípravnom zápase pritom hral len 35 minút.

Hráči Nice vyrovnali v Parku Princov krátko po prestávke – pokus o rybičku nevyšiel pri centri Sofianovi Diopovi a v následnom zmätku v malom vápne sa najlepšie zorientoval Gaetan Laborde. Veľkú príležitosť Nice premárnil o chvíľu Melvin Bard, keď prekopol z polovičného voleja bránku.

Paríž zvýšil tlak po príchode Mbappeho v 59. minúte, Veľkú šancu najprv zahodil Neymar a pozíciu na víťazný gól pripravil neskôr striedajúcemu Francúzovi Nordi Mukiele, ktorý poslal krátky pas priamo pred Kaspera Schmeichela.

"Do druhého polčasu sme vstúpili bez energie, rytmu a intenzity. Nice držalo loptu a my sme za ňou nezmyselne behali, chýbal nám dôraz v súbojoch a obrana nerobila svoju prácu. Vyrovnanie bolo teda logické a museli sme pridať na energii, rýchlosti a nápaditosti," uviedol po zápase tréner domácich Christophe Galtier pre AFP. Mbappého chcel pôvodne šetriť na stredajší duel skupinovej fázy LM proti Benfice Lisabon.

Po najlepšom výkone v sezóne krutá prehra

"Predvádzate najlepší výkon v sezóne a nakoniec prehráte. Boli sme dobrí a výsledok je tým pádom frustrujúci a krutý. Nemali veľa šancí, nepustili sme ich k nim," neskrýval po zápase sklamanie tréner hostí Lucien Favre. Skalp úradujúceho majstra by bol pre jeho tím veľmi cenný. Nice figuruje v tabuľke na trinástom mieste a na konte má len dve výhry.

Viac o téme: Lionel Messi PSG OGC Nice Kylian Mbappé