VIDEO Juventus po troch dueloch opäť zvíťazil, rozhodkyňa Caputiová prepísala históriu Serie A

Rozhodkyňa Maria Sole Ferrieriová Caputiová v zápase Sampdoria - Monza prepísala históriu talianskej Serie ARozhodkyňa Maria Sole Ferrieriová Caputiová v zápase Sampdoria - Monza prepísala históriu talianskej Serie A Zdroj: TASR/AP/Massimo Paolone/LaPresse

SASSUOLO - Hráči Sassuola Calcio si poradili v nedeľňajšom zápase 8. kola Serie A na domácom ihrisku s US Salernitana 5:0 a v tabuľke sa posunuli na priebežnú siedmu priečku.

Caputiová prepísala históriu Serie A

Zápas rozhodovala prvýkrát v histórii súťaže žena. Maria Sole Ferrieriová Caputiová sa do stretnutia zapísala aj odpískanou penaltou, z ktorej Pinamonti v 39. min zvýšil na 2:0. Ďalšie tri góly dali domáci po prestávke a sú siedmi v tabuľke s rovnakým počtom bodov ako ôsmy Inter Miláno.

32-ročná Ferrieriová Caputiová už vlani ako prvá žena viedla zápas Talianskeho pohára medzi Cagliari a Cittadellou. Tento rok v júli bola zapísaná na zoznam rozhodcov pre Serie A a teraz sa dočkala prvej nominácie do zápasu.

Rozhodkyňa Maria Sole Ferrieriová Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Massimo Paolone/LaPresse

US Lecce doma remizovalo s US Cremonese 1:1, oba góly padli ešte v prvom polčase. Monza skórovala na ihrisku Sampdorie Janov trikrát, na 3:0 zvýšila v závere zápasu.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili nad Speziou Calcio vysoko 4:0. V tabuľke sa tak vrátili na tretie miesto za Neapol a Atalantu, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali.

Atalanta pokorila Fiorentinu

Atalanta Bergamo zvíťazila v zápase 8. kola Serie A nad Fiorentinou najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 59. minúte Nigérijčan Ademola Lookman.

Futbalisti Juventusu Turín ukončili v talianskej Serie trojzápasovú sériu bez víťazstva, v nedeľňajšom stretnutí 8. kola zdolali Bolognu hladko 3:0. Na konte majú 13 bodov a v tabuľke sa posunuli  na 7. miesto.

Serie A - 8. kolo:

Atalanta Bergamo - AC Fiorentina
Góly: 59. Lookman

Sampdoria Janov - AC Monza 0:3 (0:1)
Góly: 11. Pessina, 67. Caprari, 90.+4 Sensi

Sassuolo Calcio - US Salernitana 5:0 (2:0)
Góly: 12. Lauriente, 39. Pinamonti (z 11m), 53. Thorstvedt, 76. Harroui, 90.+2. Antiste

US Lecce - US Cremonese 1:1 (1:1)
Góly: 42. Strefezza - 19. Ciofani (z 11m)

Lazio Rím - Spezia Calcio 4:0 (2:0)
Góly: 61. a 90.+1. Milinkovič-Savič, 12. Zaccagni, 24. Romagnoli

Juventus Turín - FC Bologna 3:0 (1:0)
Góly: 24. Kostič, 59. Vlahovič, 62. Milik

Viac o téme: Sassuolo Salernitana Maria Sole Ferrieriová Caputiová