VIDEO Benzema zahodil penaltu: Real zaváhal s oslabeným súperom a prepustil prvé miesto Barcelone!

Karim Benzema v akciiKarim Benzema v akcii Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid prvýkrát v sezóne španielskej ligy stratili body. V siedmom kole doma s oslabenou Pamplonou len remizovali 1:1, aj vinou nepremenenej penalty kanoniera Karima Benzemu.

"Biely balet" sa tak o skóre prepadol na druhé miesto za vedúcu Barcelonu. Betis Sevilla utrpel druhú porážku v ligovej sezóne, keď podľahol Celte Vigo 0:1.

Real išiel do vedenia v 42. minúte, keď center Vinicusa Júniora prepadol až za chrbát gólmana Herreru. Krátko po zmene strán zrovnal hlavou Kike García.

Kike García a jeho Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez
Penalta aj vylúčenie

Kritický moment pre Pamplonu prišiel štvrťhodinu pred koncom. Unai García sfauloval vo vápne Benzemu, bol vylúčený a favorit dostal šancu rozhodnúť z pokutového kopu. Najlepší strelec uplynulého ročníka La Ligy Benzema ale napálil loptu iba do brvna.

Po zahodenej penalte aj neuznaný gól

Francúzsky útočník, ktorý sa vrátil do zostavy po mesačnej pauze spôsobenej zranením, vzápätí predsa len skóroval, trefu mu ale napokon zobral tesný ofsajd. Pamplona potvrdila vydarený vstup do sezóny a drží šiestu priečku.

Celta si poradila s Betisom

Jediný gól stretnutia Celta Vigo - Betis Sevilla strelil v deviatej minúte Gabriel Veiga. Dvadsaťpäťročný záložník sa trafil ranou z veľkej diaľky k tyči. Zásadný moment zápasu prišiel v 20. minúte, keď po zásahu systému VAR dostal obranca hostí Luiz Felipe červenú kartu.

Oslabený Betis nedokázal stav zápasu zvrátiť a po prehre sa nachádza na štvrtom mieste. Celta Vigo sa posunula na desiatu pozíciu.

Espanyol Barcelona - Valencia CF 2:2 (0:0)
Góly: 56. Joselu, 83. Darder - 54. Paulista, 90.+6 Comert, ČK: 90.+2 Braithwhite - 86. Andre

Celta Vigo - Real Betis 1:0 (1:0)
Gól: 9. Veiga, ČK: 20. Felipe (Betis)

Girona FC - Real Sociedad San Sebastián 3:5 (2:2)
Góly: 23. Riquelme, 27. Martinez, 48. Castellanos - 8. a 42. Sörloth, 66. Mendez, 71. Zubimendi, 85. Kubo

Viac o téme: Osasuna Pamplona Karim Benzema Real Madrid CF
  • Zdroj: TASR, ČTK