Osemfinále bez Slovákov: Tretie miesto je náš malý úspech, uviedol tréner stolných tenistov

Slovenský stolný tenista Wang JangSlovenský stolný tenista Wang Jang Zdroj: TASR/Martin Baumann

ČCHENG-TU - Slovenskí stolní tenisti ukončili svoje účinkovanie v základnej skupine na majstrovstvách sveta družstiev v čínskom meste Čcheng-tu prehrou s favorizovanou Brazíliou 0:3. Trojica Jang Wang, Adam Klajber a Jakub Zelinka si tak pripísala druhú prehru na podujatí.

Slováci obsadili 3. priečku a nepostúpili do osemfinále – vo vyraďovacej fáze sa predstavia prvé dva tímy z každej skupiny a dve najlepšie reprezentácie z tretích miest. Nenapodobnili tak svoje krajanky, ktoré postúpili medzi najlepšiu šestnástku z prvého miesta.

"Z našich hráčov mal šancu iba Wang proti Calderanovi. Škoda najmä prvého setu, v ktorom vyhrával 6:1 a najmä dvoch nevyužitých mečbalov vo štvrtom sete na 3:1. Jeho súper však zahral veľmi dobre.

Zelinka a Klajber zaostávali za súpermi v rýchlosti pohybu, na podaní i príjme. Celkovo je však 3. miesto v skupine náš malý úspech," uviedol reprezentačný tréner SR Jaromír Truksa pre Slovenský stolnotenisový zväz (SSTZ).