Dočkáme sa rely blízko Slovenska? Do kalendára MS by mohli pribudnúť zaujímavé preteky

Belgický pretekár Thierry Neuville počas seriálu MS v relyBelgický pretekár Thierry Neuville počas seriálu MS v rely Zdroj: SITA/AP/Jussi Nukari/Lehtikuva

PRAHA - Česká republika by v budúcom roku mohla hostiť prvýkrát v histórii preteky majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach.

Súčasťou kalendára sa môže stať Stredoeurópska rallye s centrom v Bavorsku, ktorá by sa konala na území Nemecka, Rakúska a Česka. Ako o reálnej možnosti o tom informoval nemecký Motorsport Aktuell.

Medzinárodná automobilová federácia v súčasnosti tvorí kalendár na budúci rok, ktorý by mala Svetová rada FIA schváliť v polovici októbra. Podľa neoficiálnych informácií by mal mať šampionát v budúcom roku 14 pretekov, z ktorých osem sa pôjde v Európe.

Web autosport.com napríklad uviedol, že do MS by sa mala vrátiť Mexická alebo Jordánska rely. Oproti tomuto roku bude vyradená belgická Ypres rallye, ktorá sa vráti do majstrovstiev Európy.

Slávnostný štart v Prahe

Späť do šampionátu sa chce zapojiť aj Nemecko, kde sa elitní rallyeoví jazdci predstavili naposledy v roku 2019. Nemecko údajne zvažuje dva varianty - rallye s centrom na severozápade pri francúzskych hraniciach alebo stredoeurópsku rallye s centrom v Bavorsku. Súčasťou českej účasti je aj slávnostný štart v Prahe.

"V Európe máme oveľa viacej možností, ako voľných termínov. Myslím si, že budeme schopní vybrať najlepšie akcie, ktoré budú všetkým vyhovovať z pohľadu športového, marketingového a logistického. To sú príjemné starosti," povedal riaditeľ promotérskej spoločnosti Simon Larkin.

V minulosti sa niekoľkokrát špekulovalo o zaradení zlínskej Barum rallye do MS, kvôli finančnej nákladnosti sa však jej organizátori na spolupráci s promotérom seriálu nikdy nedohodli. Barum rallye je súčasťou majstrovstiev Európy.

Viac o téme: Česko Rely WRC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy