Infarktový záver a senzačné víťazstvo: Mladí futbalisti Plzne šokovali Bayern

Mladíci Viktorie Plzeň v zápase proti rovesníkom z Bayernu MníchovMladíci Viktorie Plzeň v zápase proti rovesníkom z Bayernu Mníchov Zdroj: Twitter/FC Viktoria Plzeň

MNÍCHOV - Futbalisti Plzne do 19 rokov v treťom stretnutí skupinovej fázy Youth League na ihrisku Bayernu Mníchov senzačne zvíťazili 2:1 po obrate v závere.

Viktoria získala prvé body v C-skupine po úvodných dvoch prehrách 0:3 v Barcelone a doma s Interom Miláno.

Všetky góly padli až po zmene strán. Domáci sa ujali vedenia v 69. minúte po Scholzeovom zakončení v šesťnástke. Zdalo sa, že Plzeň prehrá aj tretie stretnutie v skupine a znovu bez streleného gólu, ale v 87. minúte vyrovnala.

Krůta po Kuleho prihrávke zakončil do prázdnej bránky. Prekvapenie potom dokonal v prvej minúte nastavenia Paluska po strele do horného rohu.

Do vyraďovacej fázy súťaže postúpia prvé dva celky. České maximum v Youth League drží Příbram, ktorý v sezóne 2015/16 došiel až do osemfinále.

Viac o téme: Viktoria Plzeň 19 Bayern Mníchov 19 Youth League