VIDEO Senzácia na úkor domácej jednotky: Plíšková schytala kanára od americkej kvalifikantky

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Shuji Kajiyama

OSTRAVA - Karolína Plíšková vypadla na domácom turnaji Agel Open v Ostrave už v prvom kole.

Devätnásta tenistka sveta a najvyššie postavená Češka podľahla nečakane americkej hráčke z kvalifikácie Alycii Parksovej 0:6 a 6:7. So súperkou, ktorej patrí v rebríčku 144. miesto, prehrala za hodinu a 29 minút.

"Žiaľ, bol to z mojej strany zlý zápas. Možno jeden z najhorších tento rok. Nemohla som sa vôbec dostať do rytmu. Súperka strieľala, výborne servovala a nebolo sa kde chytiť. Ani odzadu som sa necítila dobre," povedala Plíšková na tlačovej konferencii. "Dlho som nehrala pred českým publikom a necítila som sa úplne dobre. Žiaľ, takto to dopadlo," doplnila.

Štvrťfinalistka tohtoročného US Open Plíšková sa stala prvou českou tenistkou, ktorá v Ostrave skončila. Do druhého kola sa prebojovali Petra Kvitová a Tereza Martincová. Barbora Krejčíková a Karolína Muchová vstúpia do turnaja v stredu.

Nevyšlo jej to ani na druhý pokus

Tridsaťročná Plíšková neuspela v sliezskej metropole ani na druhý pokus. Predvlani vypadla po voľnom žrebe v druhom kole, minulý rok na tvrdom povrchu v Ostravar aréne neštartovala kvôli zranenému zápästiu.

Plíšková prehrala štvrtýkrát v sezóne s hráčkou mimo prvej stovky svetového rebríčka. Parksová si naopak pripísala prvý triumf proti tenistke z Top 20. V druhom kole vyzve nasadenú štvorku Grékyňu Mariu Sakkariovú.

Rodáčke z Lounu sa úvod zápasu vôbec nevydaril. Dvadsaťjedenročná Američanka, ktorá v kvalifikácii vyradila Nemku Annu-Lenu Friedsamovú a Rusku Oksanu Selechmetevovú, jej nedovolila ani jednu hru a Plíšková dostala po 27 minútach hry "kanára".

V druhom sete získala Češka v tretej hre brejk. Od stavu 3:1 ale prehrala štyri hry za sebou a Parksová podávala na víťazstvo. Plíšková síce dokázala duel vyrovnať a vynútiť si skrátenú hru, v nej ale uhrala len tri loptičky. Stretnutie zakončila ôsmou dvojchybou.

"V druhom sete sa dalo ešte niečo robiť. Viedla som 3:1, mohla som si udržať servis a vyhrať. Ona navyše začala kaziť a ja som sa do toho dostávala. Bohužiaľ, trvalo mi to set a dať súperke set náskok, je veľa," dodala Plíšková.

Kasatkinová vyradila Raducanuovú

V turnaji pokračuje nasadená päťka Darja Kasatkinová. Dvadsaťpäťročná rodáčka z ruského Togliati porazila Britku a minuloročnú víťazku US Open Emmu Raducanuovú 7:5, 6:4. Jedenásta hráčka sveta Kasatkinová zobrala súperke štyrikrát servis a po víťazstve v prvom vzájomnom stretnutí vyzve v ďalšej fáze krajanku Jekaterinu Alexandrovovú.

Postúpila tiež Američanka Caty McNallyová, ktorá porazila Rusku Annu Blinkovovú 6:1, 6:2. V osemfinále narazí buď na Karolínu Muchovú, alebo Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiaovú.

Skončila aj Ostapenková

Končí naopak turnajová osmička Jelena Ostapenková z Lotyšska. Niekdajšia šampiónka Roland Garros prehrala dvakrát 2:6 s Bieloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou.

Dvadsaťpäťročná Ostapenková prehrala na okruhu WTA tretíkrát za sebou, pred týždňom vypadla tiež v prvom kole v Tallinne. Sasnovičová porazila o tri roky mladšiu súperku na piaty pokus a v 2. kole sa stretne s Jelenou Rybakinovou z Kazachstanu.