VIDEO Pražská O2 aréna na nohách: Hertl pomohol Sharks k triumfu nad Eisbärenom

Luke Kunin a Tomáš Hertl oslavujú gól San JoseLuke Kunin a Tomáš Hertl oslavujú gól San Jose Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

BERLÍN - Hokejisti San Jose vyhrali v generálke na nový ročník NHL v Berlíne nad domácim Eisbären Berlín 3:1 a v piatok a sobotu ich čakajú v pražskej O2 aréne už ostré duely s Nashvillom.

Jedným gólom pomohol k úspešnému výsledku Sharks český útočník Tomáš Hertl, ktorý si v príprave vylepšil bilanciu zo štyroch duelov na päť bodov za gól a štyri asistencie.

V zostave Sharks, ktorí sa do Prahy presunú v stredu, nechýbal okrem Hertla ani druhý Čech v kádri pre Global Series - obranca Radim Šimek. Za domácich hral pred 12 013 divákmi útočník Marcel Barinka a asistoval pri jedinom góle nemeckého celku.

V úvodnej tretine diváci v Mercedes-Benz Aréne gól nevideli. Brankárovi Tobiasovi Ančičkovi, synovi kladenského odchovanca a neskôr nemeckého reprezentanta Martina Ančičku, pomohla dvakrát tyč pri šancí Kevina Labanca a Noaha Gregora.

Brankár San Jose James Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

Hráči Eisbärenu prečkali v druhej časti aj 49 sekúnd oslabenie v troch proti piatim a v čase 32:10 sa radovali z vedenia. Po Barinkovej prihrávke sa z ľavého kruhu trafil k náprotivnej tyči Giovanni Fiore. Prekonal Kaapa Kähkönena, ktorý chvíľu predtým vystriedal Jamesa Reimera.

V 38. min kapituloval tiež Juho Markkanen, ktorý v polovici stretnutia vystriedal Ančičku. Hertl si vymenil puk s Timom Meierom, po ktorého krásnej zadovke český útočník sám pred bránkou nezaváhal. Za 40 sekúnd otočil výsledok tečovanou strelou Erika Karlssona Stephen Lorentz. Výsledok pečatil osem minút pred koncom pri vlastnom oslabení Luke Kunin.

Viac o téme: San Jose Sharks Eisbären Berlín Tomáš Hertl NHL Global Series