VIDEO Ruský obranca sa s ním nemaznal: Slafkovského posadil na zadok!

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský v súboji s hráčom OttawySlovenský hokejista Juraj Slafkovský v súboji s hráčom Ottawy Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejový útočník si zahral v elitnom útoku Montrealu s Nickom Suzukim a Coleom Caufieldom. Canadiens však prehrali s Ottawou Senators 4:5 a stále čakajú na svoju prvú výhru v prípravnom zápase.

Draftová jednotka sa do kanadského bodovania nezapísala, zaznamenala dve strely, dva hity a jeden mínusový bod. Slafkovský bol najvyťaženejším hráčom stretnutia - na ľade strávil 22:24 minúty.

Osemnásťročný Košičan ale nepodal najlepší výkon, robil defenzívne chyby, strácal puky a nedostával sa do vyložených gólových šancí. V závere prvej tretiny inkasoval pri mantineli tvrdý hit od ruského obrancu Ottawy Arťoma Zuba.

Slafkovského krajan a spoluhráč Filip Mešár do nočného zápasu nezasiahol, keďže je jedným zo siedmich hráčov, ktorých Montreal poslal do farmárskeho tímu Laval Rocket.

Viac o téme: NHL Ottawa Senators Montreal Canadiens Nick Suzuki Juraj Slafkovský Cole Caufield
  • Zdroj: Športky