1. FC Kolín s Dudom privíta Partizan Belehrad, Slavia Praha hostí CFR Kluž
BRATISLAVA - Futbalisti 1. FC Kolín v kádri so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom privítajú v 3. kole D-skupiny Európskej konferenčnej ligy Partizan Belehrad.
Oba tímy sa stretli v osemfinále niekdajšieho Pohára UEFA v sezóne 1974/1975 a po súčte 5:2 z dvojzápasu sa z postupu tešil Kolín, ktorý to vtedy dotiahol až do semifinále súťaže.
Bundesligista je priebežne na čele tabuľky, v ktorej sa o prvé víťazstvo v domácom súboji proti Nice pokúsi Slovácko na súpiske so slovenskými legionármi Patrikom Šimkom a Michalom Tomičom. Zatiaľ vydolovalo iba bod za domácu remízu s Partizanom 3:3.
Ďalší český zástupca Slavia Praha má po dvoch kolách na konte suverénne najviac streleckých pokusov zo všetkých tímov v EKL (54), v G-skupine je tím Ivana Schranza zatiaľ na čele a vo štvrtok sa stretne doma s rumunským CFR Kluž.
Lech Poznaň s Ľubomírom Šatkom nastúpi na svojom štadióne proti izraelskému Hapoelu Beeer Sheva. Poľský tím je zatiaľ v tabuľke C-skupiny na druhej pozícii o skóre za doteraz stopercentným Villarrealom.
A-skupina:
21.00 Heart of Midlothian FC - ACF Fiorentina
21.00 RFS Riga - Istanbul Basaksehir
tabuľka:
1. Basaksehir 2 2 0 0 7:0 6
2. Hearts 2 1 0 1 2:4 3
3. RFS 2 0 1 1 1:3 1
4. Fiorentina 2 0 1 1 1:4 1
B-skupina:
18.45 RSC Anderlecht - West Ham United
18.45 Silkeborg IF - FCSB
tabuľka:
1. West Ham 2 2 0 0 6:3 6
2. Anderlecht 2 1 1 0 1:0 4
3. FCSB 2 0 1 1 1:3 1
4. Silkeborg 2 0 0 2 2:4 0
C-skupina:
18.45 Lech Poznaň - Hapoel Beeer Sheva
21.00 Villarreal CF - Austria Viedeň
tabuľka:
1. Villarreal 2 2 0 0 6:4 6
2. Lech Poznaň 2 1 0 1 7:5 3
3. Hapoel 2 0 1 1 1:2 1
4. Austria 2 0 0 1 1:4 1
D-skupina:
18.45 1. FC Slovácko - OGC Nice
21.00 1. FC Kolín - Partizan Belehrad
tabuľka:
1. Kolín 2 1 1 0 5:3 4
2. Nice 2 0 2 0 2:2 2
3. Partizan 2 0 2 0 4:4 2
4. Slovácko 2 0 1 1 5:7 1
E-skupina:
18.45 SC Dnipro-1 - FC Vaduz (Košice)
21.00 AZ Alkmaar - Apollon Limassol
tabuľka:
1. Alkmaar 2 2 0 0 5:1 6
2. Dnipro-1 2 1 0 1 3:2 3
3. Apollon 2 0 1 1 1:3 1
4. Vaduz 2 0 1 1 1:4 1
F-skupina:
18.45 Molde FK - Shamrock Rovers
21.00 KAA Gent - Djurgardens IF
tabuľka:
1. Gent 2 1 1 0 3:0 4
2. Djurgrden 2 1 1 0 3:2 4
3. Molde 2 0 1 1 2:3 1
4. Shamrock 2 0 1 1 0:3 1
G-skupina:
18.45 Sivasspor - FC Ballkani
21.00 SK Slavia Praha - CFR Kluž
tabuľka:
1. Slavia Praha 2 1 1 0 4:3 4
2. Sivasspor 2 1 1 0 2:1 4
3. CFR Kluž 2 0 1 1 1:2 1
4. FK Ballkani 2 0 1 1 3:4 1
H-skupina:
18.45 Pjunik Jerevan - Žalgiris Vilnius
21.00 FC Bazilej - ŠK SLOVAN BRATISLAVA
tabuľka:
1. FC Bazilej 2 2 0 0 4:1 6
2. Pjunik Jerevan 2 1 0 1 3:3 3
3. Žalgiris Vilnius 2 0 1 1 0:1 1
4. SLOVAN BRATISLAVA 2 0 1 1 0:2 1
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: TASR