VIDEO Jerevan po výhre so Slovanom opäť naplno zabodoval, Dudov Kolín sa nezmohol ani na gól

Na snímke hráč West Hamu Gianluca Scamacca oslavuje úvodný gólNa snímke hráč West Hamu Gianluca Scamacca oslavuje úvodný gól Zdroj: TASR/AP/Olivier Matthys

JEREVAN - Futbalisti Pjuniku Jerevan zvíťazili v zápase 3. kola Európskej konferenčnej ligy na domácej pôde nad Žalgirisom Vilnius 2:0. So šiestimi bodmi sa dotiahli na lídra H-skupiny FC Bazilej.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral v drese Kolína 71 minút v zápase proti Partizanu Belehrad v 3. kole Európskej konferenčnej ligy (EKL). Jeho tím prehral doma 0:1, srbský zástupca sa po zisku troch bodov usadil na čele tabuľky G-skupiny.

V C-skupine je bez straty bodu Villareal, vo štvrtkovom dueli zdolal hladko Austriu Viedeň 5:0.

V H-skupine uspeli futbalisti Pjuniku Jerevan, ktorí zvíťazili na domácej pôde nad Žalgirisom Vilnius 2:0. So šiestimi bodmi sa dotiahli na doterajšieho lídra H-skupiny FC Bazilej, Švajčiari doma podľahli Slovanu Bratislava 0:2.

West Ham zvíťazil na ihrisku belgického Anderlechtu, o triumf Angličanov sa postaral v 79. minúte útočník Gianluca Scamacca. V ďalšom zápase B-skupiny rozdrvil Silkeborg rumunský FCSB 5:0.

3. kolo skupinovej fázy EKL
A-skupina:
Heart of Midlothian FC - ACF Fiorentina 0:3 (0:2)
Góly: 4. Mandragora, 42. Kouame, 79. Jovič, ČK 48. Neilson (Hearts)

C-skupina:
Villarreal CF - Austria Viedeň 5:0 (2:0)

D-skupina:
1. FC Kolín - Partizan Belehrad 0:1 (0:1)

Sivasspor - FC Ballkani 3:4 (1:2)
Góly: 1. Ulvestad, 75. a 90.+1 Yesilyurt - 20. Thaqi, 31. Potoku, 66. Korenica, 90.+4 Krasniqi

tabuľka:
1. FC Ballkani 3 1 1 1 7:7 4
2. Sivasspor 3 1 1 1 5:5 4
3. Slavia Praha 3 1 1 1 4:4 4
4. CFR Kluž 3 1 1 1 2:2 4

B-skupina:
RSC Anderlecht - West Ham United 0:1 (0:0)

H-skupina:
Pjunik Jerevan - Žalgiris Vilnius 2:0 (1:0)
Góly: 44. Juninho, 61. Otubanjo. Rozhodovali: Beaton – McFarlane, Potter (Škót.), ŽK: 78. Miljkovič, Cociuc – Gorobsov

Pjunik: Jurčenko – Haruťunjan (64. Karasjuk), Vakulenko, Bratkov, Gonzalez (74. Kovalenko) – Otubanjo (86. Petrosjan), Miljkovič, Dašjan – Juričič (63. Diop), Cociuc (86. Spirovski), Juninho
Vilnius: Gertmonas – Mikoliunas (73. Mamič), Pavelic, Ljubisavljevič, Bopesu – Buff, Gorobsov, Miličkovič (73. Kyeremeh), Ourega – Oyewusi, Oliveira