VIDEO Takýto Slovan chceme všetci vidieť! Skvelý výkon v Bazileji a zaslúžené víťazstvo

Lukáš Pauschek oslavuje gól so spoluhráčmiLukáš Pauschek oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Anthony Anex/Keystone

BAZILEJ - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili vo svojom treťom zápase v H-skupine Európskej konferenčnej ligy na ihrisku FC Bazilej 2:0.

Na prvom triumfe "belasých" v skupine sa gólovo podieľali Lukáš Pauschek a Alexandar Čavrič. Slovan má na konte štyri body a posilnil svoje šance na postup do vyraďovacej fázy.

Slovan má na konte štyri body a posilnil svoje šance na postup do vyraďovacej fázy. Na čele skupiny sú so šiestimi bodmi Pjunik Jerevan a FC Bazilej. Pjunik vo štvrtok zdolal Žalgiris Vilnius 2:0. Slovanisti nastúpia na ďalší zápas v EKL vo štvrtok 13. septembra na domácom trávniku opäť proti Bazileju.

Európska konferenčná liga - H-skupina, 3. kolo:
FC Bazilej - ŠK lovan Bratislava 0:2 (0:2)
Góly: 36. Pauschek, 45.+1 Čavrič. Rozhodovali: Clancy - Stewart, Mulvanny (všetci Škót.), ŽK: Diouf, Comas, Adams - Kankava, Šaponjič

Bazilej: Hitz - Lang (46. Ndoye), Comas, Pelmard, Katterbach - Diouf, Burger (46. Amdouni) - Males (46. Adams), Augustin, Millar - Zeqiri (46. Frei)

Slovan: Chovan - Pauschek (75. Medveděv), Kašia, De Marco, Lovat - Kucka, Kankava - Zmrhal (63. Barseghjan), Čakvetadze (60. Mustafič), Weiss (62. Šaponjič) - Čavrič (75. Agbo)

Od úvodu sa hral bojovný futbal, ale gólových príležitostí bolo minimum. Dominovali pozorné defenzívy, tímy si dávali pozor na chyby a hra sa dlho odvíjala najmä medzi šestnástkami. Slovanisti postupne zvýšili aktivitu, obranu domácich sa snažili prekvapiť centrami aj kombináciou.

Brankár hostí Chovan čelil prvej priamej strele na bránku v 33. minúte a s pokusom Malesa nemal problémy. Hosťom vyšiel záver prvého dejstva. V 36. minúte Čakvetadze krížnym centrom našiel nepokrytého Pauscheka, ktorý zblízka hlavičkou prekonal brankára Hitza - 0:1.

V 43. minúte sa k sľubnej strele dostal domáci Augustin, ale jeho strelu do stredu bránky si Chovan postrážil. Čakvetadze mal výrazný podiel aj na druhom góle hostí, keď v nadstavenom čase prvého polčasu v prečíslení vymyslel prihrávku na Čavriča, ktorý si v šestnástke zasekol obrancu a prestrelil Hitza - 0:2.

Aleksandar Čavrič strieľa gól Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Anthony Anex/Keystone

Tréner Bazileja vystriedal do druhého polčasu štyroch hráčov, ale obraz hry to príliš nezmenilo. Domáci sa častejšie pokúšali o streľbu, viackrát sa dostali aj k strelám z väčšej vzdialenosti, ale Slovanisti zblokovali viaceré ich pokusy.

V 64. minúte sa do sľubnej šance dostal Čavrič, ale v ostrom uhle nezakončil presne. Krátko na to hlavičkou neuspel ani De Marco. V hre Bazileja absentoval moment prekvapenia a organizovaná obrana hostí im veľa nedovolila. V nadstavenom čase mohol znížiť Adams, ale na jeho hlavičku po rohovom kope pohotovo zareagoval brankár Chovan.