Hanckov Feyenoord premárnil dvojgólový náskok: Nezatváram oči pred realitou, vraví tréner

Dávid Hancko v drese Feyenoordu RotterdamDávid Hancko v drese Feyenoordu Rotterdam Zdroj: Profimedia

ROTTERDAM - Futbalisti holandského tímu Feyenoord Rotterdam sú po polovici základnej časti na 1. mieste F-skupiny Európskej ligy, no už iba o skóre pred všetkými tromi konkurentmi.

Tím v zostave so slovenským obrancom Dávidom Hanckom vo štvrtkovom zápase na ihrisku dánskeho Midtjyllandu remizoval 2:2, hoci viedol 2:0. Vyrovnanosť skupiny podčiarkol aj bezgólový výsledok zo zápasu medzi Laziom Rím a Sturmom Graz.

Hancko mal plnú minutáž už v ôsmom zápase po sebe a v nadstavenom čase dostal žltú kartu - prvú od augustového príchodu do Feyenoordu zo Sparty Praha. Feyenoord viedol po 1. polčase 2:0, ale domáci tím zvýšenou aktivitou v druhom dejstve dokázal vyrovnať, keď v 85. minúte skóroval obranca Juninho.

Boli sme horší ako súper

"V dvoch z troch zápasov v EL sme boli horší než súper. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Plnili sme taktické pokyny a všetko išlo podľa plánu. V druhom sa niečo pokazilo a už sme to neboli my," konštatoval na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Arne Slot.

Pre Feyenoord to bola tretia strata bodov po sebe. Predchádzali jej prehry v domácej lige s PSV (3:4) a Nijmegenom (1:1).

Zápletka v skupine F

Všetky štyri tímy F-skupiny majú po polovici základnej časti po 4 body a zostávajúci priebeh sľubuje zaujímavú zápletku. "Nezatváram oči pred realitou a vidím, aká je situácia v skupine. Viacerí nás pasovali do role favorita skupiny, no my sme vedeli, že tá skupina má štyri silné tímy, z ktorých môže každý postúpiť.

Naďalej však myslíme na prvé miesto. Je dobre, že máme situáciu vo vlastných rukách," pripomenul Slot.

Vo vyrovnanej skupine Feyenoord narazí na Midtjylland aj v ďalšom zápase EL, tentoraz však v domácom prostredí. Následne bude hrať na ihrisku Grazu. Vzhľadom na predpokladanú výhodu domáceho prostredia majú nádejné vyhliadky aj hráči Lazia, ktorí budú hrať doma proti Grazu aj Midtyllandu a základnú skupinu ukončia v Rotterdame.

Viac o téme: Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko