VIDEO Slovan v gólovej prestrelke predviedol famózny obrat v Prešove, Dukla deklasovala Baranov

Zľava autor prvého gólu Slovana Bratislava Brant Harris, v bráne Nikita Bespalov (Prešov)Zľava autor prvého gólu Slovana Bratislava Brant Harris, v bráne Nikita Bespalov (Prešov) Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

PREŠOV - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 7. kole Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 6:5. V gólovo divokom zápase domáci viedli 3:0 aj 4:1, ale napokon nezískali ani bod. Víťazný gól hostí strelil v 58. minúte v presilovke Brant Harris.

Pre Slovan to bolo v jeho šiestom zápase piate víťazstvo a so 16 bodmi je na prvom mieste tabuľky o skóre pred Novými Zámkami a Zvolenom. Prešovčania sú s 12 bodmi na priebežnom 4. mieste.

HC MV Transport Prešov - HC Slovan Bratislava 5:6 (3:1, 1:3, 1:2)
Góly: 7. Šimun (Giles, K. Jendroľ), 10. Higgins (Šimek), 18. Girduckis (Turan), 25. Sýkora (Neuls, Šimun), 48. Martin (Nátny) - 19. Harris (Pecararo, Takáč), 28. Haščák (MacKenzie), 29. Török (Šotek, Ackered), 36. Valach, 42. Haščák (Pecararo), 58. Harris (Pecararo). Rozhodovali: Korba, Stano - Janiga, Jurek, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0.

Prešov: Bespalov - Turan, D. Jendroľ, Higgins, Rajnoha, Giles, Nátny, F. Fekiač - Sýkora, Šimun, Neuls - Gerlach, Šimek, Nauš - Žilka, Girduckis, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Krajč - Vojtech

Slovan: Baroš - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Golian, Maier - Fominych, Zigo, Haščák - Pecararo, Harris, Takáč - Lukošík, Minárik, Matoušek - Šotek, Bezák, Török

Trenčín deklasoval baranov

Hokejisti Dukly Trenčín si pripísali na konto druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Tipos extraligy. V piatkovom dueli 7. kola triumfovali na ľade HC´05 Banská Bystrica suverénne 6:0. Čisté konto zaznamenal kanadský brankár hostí Connor LaCouvee a pridal aj jednu asistenciu. Viliam Čacho sa blysol štyrmi bodmi (1+3). Dukla dosiahla až štyri góly v početnej výhode.

Dva góly a asistenciu si v drese Trenčanov pripísal Šimon Petráš. Jeho spoluhráč Viliam Čacho poslal hostí do vedenia v polovici prvej tretiny gólom v presilovke, v druhej časti pridali ďalšie zásahy Petráš a obranca Phil Pietroniro vo výhode piatich proti trom. Hladkú výhru Dukly spečatili v tretej tretine ešte Petráš, Kanaďan Rob Flick pri svojom debute v novom drese (celkovo mal v zápase bilanciu 1+2) a Marek Sloboda. Bystričania ukončili šnúru troch víťazstiev.

HC´05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Góly: 10. Čacho (Flick, Pietroniro), 25. Petráš (Sloboda, Hlaváč), 36. Pietroniro (Thelin), 46. Petráš (Čacho, LaCouvee), 57. Flick (Čacho, Petráš), 57. Sloboda (Čacho, Flick). Rozhodovali: Moller, Krajčík – Hajnik, Vyšný, vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, 1983 divákov.

Banská Bystrica: Rahm (36. Belányi) – Björkung, Bačík, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Gašpar, Kontos, Bíreš – Bača, Sukeľ, Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, Jendek

Trenčín: LaCouvee – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Starosta, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Hudec – Belluš, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo

Nitra na domácom ľade podľahla Spišiakom

Hokejisti HK Nitra podľahli v piatkovom súboji 7. kola Tipos extraligy na domácom ľade Spišskej Novej Vsi 2:3. Pripísali si tretiu prehru z uplynulých štyroch zápasov, v tabuľke im patrí 10. miesto.

Hosťom sa vydarila prvá tretina, v ktorej boli aktívnejší a strelili dva góly. Vo zvyšnom priebehu si Spišiaci náskok udržiavali, zvýšili aj na 3:0, domáci dokázali už len skorigovať zásluhou Róberta Vargu a Adriána Holešinského.

HK Nitra - HK Grotto Spišská Nová Ves 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 31. Varga (Bodák, Sýkora), 54. Holešinský (Erkamps) - 7. Kerbashian (Vandas), 19. Štrauch (Giľák, Ališauskas), 29. Majdan (Giľák). Rozhodovali: Goga, Rojík - Frimmel, Hercog, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1850 divákov.

Nitra: Honzík – Erkamps, Donaghey, Mezei, Bodák, Švarný, Gajdoš, Pupák – A. Sýkora, Buncis, Krivošík - R. Varga, Myklucha, Holešinský - Tvrdoň, Solenský, Molnár - Knies, Bajtek, Pekarčík - Lacka

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ullander, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Žiak, Ordzovenský – Verbeek, Kerbashian, Vandas - Štrauch, Nellis, Rapáč - Majdan, Salituro, Giľák - Hamráček, Bortňák, Tkáč - Šuty

Nové Zámky prestrieľali Poprad

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zdolali v piatkovom dueli 7. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Poprad 5:4. Potvrdili výbornú formu v úvode sezóny, slávili štvrté víťazstvo za sebou a na konte majú 16 bodov.

Nové Zámky mali vydarený vstup do zápasu, na konci 5. minúty viedli po góloch Tomáša Klempu a Petra Šišovského 2:0. Hostia sa však postupom času dostali do tempa a dokázali vyrovnať na 3:3 i 4:4. "Býci" napokon vydreli tesnú výhru, rozhodujúci gól dal na začiatku tretej tretiny Austin Farley. Popradčania si pripísali tretiu prehru v sezóne a patrí im s 11 bodmi 5. priečka.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Poprad 5:4 (3:2, 1:2, 1:0)
Góly: 4. Klempa (Lee), 5. Šišovský (Mišiak, Chovan), 13. Ondrušek, 31. Ligas (Lee, Ondrušek), 41. Farley (Jackson) – 10. Yogan (Vainio), 18. Svitana (Drgoň, Záborský), 23. Paukovček (Paločko), 40. Kukuča (Svitana, Yogan). Rozhodovali: Baluška, Žák - Kacej, Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:1, 2200 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Lee, Hatala, Kozák, Mart. Chovan, Mich. Roman, Ligas, Babeliak, Knižka - Farley, B. Johnson, Jackson - T. Mikúš, J. Mikúš, Števuliak - Šisovský, Ondrušek, Mišiak - Klempa, Barto, Faith

HK Poprad: Peters - Drgoň, Meliško, Vainio, M. Mešár, Bokroš, Brincko, Nahalka - Záborský, Skokan, Svitana - Bubela, Paukovček, Yogan - Kukuča, Mlynarovič, Petráš - Soberg, Matej Paločko, Valigura

Zvolen s Michalovcami nezaváhal

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 7. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:3. Víťazný gól strelil v 57. minúte Patrik Marcinek.

Hostia počas zápasu viedli 2:0 aj 3:1, ale napokon nezískali ani bod. Bola to pre nich už štvrtá prehra za sebou a po siedmich odohratých zápasoch majú na konte 8 bodov. Zvolenčania bodovali vo všetkých doterajších vystúpeniach a nazbierali 16 bodov.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Góly: 23. Viedenský (Marcinek), 39. Langkow (Sideroff), 51. Langkow (Hecl), 57. Marcinek (Viedenský, Csányi) - 16. Paločko (Hammond, Suja), 19. Paločko (Bjalončík), 31. Mihalik (Puliš). Rozhodovali: Kalina, Štefik - Bogdaň, Knižka, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1603 divákov.

Zvolen: Trenčan - Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, S. Barcík - Kašlík, Hunterbrinker, Hecl - Sideroff, Langkow, Zuzin - Jedlička, Šiška, Gropp - Marcinek, Viedenský, Csányi - A. Barcík

Michalovce: Vošvrda - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik, - Puliš, Suja, Buc - Žitný, Bjalončík, Paločko - Bezúch, Chalupa, Lapšanský - Vašaš, Galamboš, Okoličány

Košice na Liptove s obratom

Hokejisti HC Košice triumfovali v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2, keď otočili skóre v záverečnej desaťminútovke dvoma presnými zásahmi v priebehu 82 sekúnd. Pripísali si druhé víťazstvo za sebou.

Hrdinom stretnutia bol Patrik Rogoň, ktorý zaznamenal dva góly Košičanov vrátane víťazného v 54. minúte. Liptáci ešte osem minút pred koncom viedli 2:1, no napokon vyšli bodovo naprázdno. Košice sú napriek výhre v tabuľke naďalej na predposlednej priečke o skóre pred Trenčínom, Mikuláš je po troch prehrách v sérii na deviatej pozícii.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 16. Kalousek (Haluška), 38. Ventelä (Drábek, Kuru) – 18. Rogoň (Lamper), 53. Slovák (Southorn, Chovan), 54. Rogoň. Rozhodovali: Výleta, Novák – Gegáň, Valo, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 700 divákov.

L. Mikuláš: Valent – Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Diakov, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Drábek, Kuru, Karsums – Kriška, Vähätalo, Handlovský – Michalík, Walega, Uhrík – Kalousek, Šmída, Haluška

Košice: Košarišťan – Olsson, Southorn, Ferenc, Novota, Šedivý, Deyl, Bartoš – Bartánus, Campbell, Leskinen – Watling, Slovák, Chovan – Lamper, Linet, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HC MV Transport Prešov