VIDEO Odštartoval 106. ročník NHL: Vyrovnávajúci gól Hertla San Jose v Prahe na Nashville nestačil

Prekonaný brankár James Reimer a oslavujúci Eeli Tolvanen so spoluhráčmiPrekonaný brankár James Reimer a oslavujúci Eeli Tolvanen so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Hokejisti Nashvillu Predators zvíťazili v piatok v úvodnom zápase 106. ročníka NHL nad San Jose Sharks 4:1.

Oba tímy sa v rámci Global Series v Prahe stretnú aj v sobotu, opäť o 20.00 h. Po európskom dvojzápase sa základná časť 2022/2023 riadne rozbehne v Severnej Amerike v noci na stredu 12. októbra SELČ dvomi zápasmi.

Predators a Sharks sa postarali o prvé dve stretnutia NHL v Európe od roku 2019, po dvojsezónnej prestávke z dôvodu pandémie koronavírusu. NHL Global Series bude pokračovať 4. a 5. novembra, keď obhajca Stanleyho pohára Colorado Avalanche dvakrát nastúpi proti Columbusu Blue Jackets vo fínskom Tampere.

Čestné buly Čecha a rýchly gól

Čestné buly vhodil bývalý český futbalový brankár Petr Čech. Skóre zápasu otvoril po 61 sekundách Kiefer Sherwood, bol to štvrtý najrýchlejší gól v rámci zápasov NHL mimo Severnej Ameriky. Najrýchlejší gól strelil útočník Detroitu Tomas Holmström v októbri 2009 v zápase proti St. Louis v Štokholme.

Na radosť pražského publika vyrovnal v 9. minúte český útočník Tomáš Hertl, ktorý hral pred odchodom do zámoria za Slaviu Praha. Duel spestrila aj pästná výmena medzi Markom Borowieckim a Jonahom Gadjovichom.

Cole Smith a Radim Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

"Predátorov" nasmerovali k víťazstvu góly Eliho Tolvanena a Nina Niederreitera v 2. tretine. Hráči Nashvillu kontrolovali zápas a skóre uzavrel v závere Matt Duchene gólom do prázdnej bránky.

NHL Global Series /Praha/

Nashville Predators - San Jose Sharks 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 2. Sherwood (Ekholm, McDonagh), 22. Tolvanen (Smith, Glass), 36. Niederreiter (Fabbro, Sherwood), 60. Duchene (Granlund) - 9. Hertl (Meier). Brankári: Saros - Reimer, strely na bránku: 32:31, 16.648 divákov.

Viac o téme: San Jose Sharks Nashville Predators NHL Global Series