VIDEO Real rozhodol o svojej výhre už v prvých minútach, Atlético tesne zdolalo Gironu

Eduardo Camavinga a Domingos Duarte v súbojiEduardo Camavinga a Domingos Duarte v súboji Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid sa po zaváhaní s Osasunou (1:1) vrátili v španielskej La Lige späť na víťaznú vlnu a v sobotnom dueli 8. kola vyhrali na ihrisku Getafe 1:0. Jediný gól úradujúceho majstra strelil už v 3. minúte Eder Militao, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope Luku Modriča.

Real vedie priebežnú tabuľku s trojbodovým náskokom pred Barcelonou, ktorá odohrá svoj zápas 8. kola v nedeľu proti Celte Vigo. Tretie je Bilbao, ktoré uhralo na pôde FC Sevilla remízu 1:1. Štvrtú priečku si udržuje Atletico Madrid, ktoré zvíťazilo nad FC Girona 2:1. O triumfe domácich rozhodol dvomi gólmi Angel Correa.

Futbalisti Atlética Madrida zvíťazili v sobotnom stretnutí 8. kola španielskej La Ligy nad FC Girona 2:1. O triumfe domácich rozhodol dvomi gólmi Angel Correa.

Hráči UD Almeria vyhrali nad Rayo Vallecano 3:1. Domáci ukončili štvorzápasovú sériu prehier a po 369 minútach sa tešili z gólu po zakončení Lucasa Robertoneho. Slovenský stredopoliar Martin Šviderský opäť nedostal šancu v zostave Almerie, už štvrtý zápas za sebou sedel na lavičke náhradníkov.

UD Almeria - Rayo Vallecano 3:1 (3:0)
Góly: 9. Robertone, 17. Babič, 40. Toure – 81. Catena, ČK: 87. Embarba (Almeria)